fbpx
Close

Jukka Toijala: eestlased on soomlastest korvpalliväljakul karmimad

-Jukka Toijala ja Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

-Jukka Toijala ja Eesti korvpallikoondis | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpall peab tänavusel aastal oma 100. juubelit ning selle auks ilmub erilehel Korvpall100.ee aasta jooksul 100 intervjuud erinevate inimestega korvpalli seest ja ümbert. Eesti ja Soome korvpallist leiab aegade algusest mitmeid kokkupuutepunkte, mis hetkel on tipnenud sellega, et meie rahvuskoondist juhendab soomlane Jukka Toijala.

Toijala antud intervjuust koorus välja huvitav mõte, kus tema arvates on eestlased rahvusena soomlastest oluliselt karmimad. “Ma ei tahaks liialt üldistada, aga iga kord, kui mina olen eestlaste vastu mänginud või treenerina töötanud, siis mulle tundub, et eestlased on soomlastest väljakul karmimad. Ehk on see tingitud ajaloost, kui olite Nõukogude Liidu osa ja pidite raskustega toime tulema. Soomlased kipuvad paljudes olukordades jääma liiga pehmeks,” käis Toijala välja mõneti üllatava arvamuse.

Üllatava seetõttu, et Soome noortekoondised paistavad silma just vastupidi väga agressiivse mängustiiliga, kus üritatakse olla vastastest jõulisemad, häälekamad ja enesekindlamad. “Aga olemegi pika aja jooksul õpetanud oma mängijaid olema väljakul karmimad. See on meie noortemeeskondade igapäevatöö üks osa, et õpetada pallureid olema aktiivsed ja agressiivsed. See ei tule meil loomulikult, vaid vajab pidevat harjutamist,” selgitas Toijala. “Mängijate mentaalsust saab muuta treeninguga. Võime mõelda, et oleme pehmed, aga igapäevaselt harjutades suudame mängida karmimalt.”

Kui eestlaste loomuomaduste juurde tagasi tulla, siis lätlastel on meie kohta hulk anekdoote, mille kohaselt eestlane on üks ääretult aeglane tegelane. “Mina pole seda märganud ja loodan, et need naljad tõele ei vasta,” naeris soomlane. “Tihti on nii, kui millestki palju räägitakse, siis hakatakse isegi uskuma, kuigi sellel ei pruugi olla mingit tõepõhja all. Soomes me räägime endast kui liiga heatahtlikust ja pehmekoelisest rahvast. Korvpalliväljakul peab olema karmim ning noorema generatsiooni pallurid on meil selles plaanis tulemas teistsugused.”

Loe täispikka intervjuud siit: INTERVJUU | Jukka Toijala: ma ei tulnud eestlasi õpetama, tulin koostööd tegema

scroll to top