Gran Canaria vandus koduväljakul alla Fenerbahcele, Venel minutid kirjas

-Siim-Sander Vene | Foto: CB Gran Canaria Facebook

Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria Herbalife jaoks jätkus Euroliiga hooaeg koduväljakul, kui 19. vooru kohtumises mindi vastamisi liigatabeli liidri Fenerbahcega. Väljakuperemehed suutsid Türgi hiiu vastu mängus püsida kolm veerndaega, kuid lõpuks võttis Fenerbahce siiski kindla võidu tulemusega 82:64 (24:19; 20:13; 19:12; 26:13).

Meeskonnad tulid kohtumisele peale hea häälestusega ning terve avaveerandaeg kulges punkt-punkti mängus, mille jooksul olid suurimaid edunumbrid Fenerbahce poolt vaadatuna viis silma. Teisel neljandikul jäi Gran Canaria hätta vastaste kate-kattest mänguga ning palju pahandust tegid Nikola Kalinic, Joffrey Lauvergne ning rünnakuid dirigeerinud Kostas Sloukas. Eestlase koduklubi jaoks muutis olukorra keerulisemaks ka põhi keskmängija, Ondrej Balvini, puudumine, kes oli nädala alguses kimpus palavikuga. Poolajapausile mindi Fenerbahce 12-punktilisest eduseisust.

Puhkepausilt tulles demonstreeris Gran Canaria poolelt oma head viskekätt Kim Tillie. Prantslasest ääremängija viskas järjestikku 14 punkti, mida oli rohkem kui suutis kümne minutiga terve Fenerbahce meeskond. Otsustavale veerandajale mindi vastu külaliste viiepunktilisest eduseisust. Viimasel neljandikul eestlase koduklubi siiski Fenerbachele ohtlikuks ei saanud ning otsustavat kümmet minutit kontrollis Fenerbache täielikult.

Gran Canaria poolelt viskas oma Euroliiga karjääri punktirekordi Kim Tillie, kelle arvele jäi lõpuks 21 punkti. Siim-Sander Vene pääses teise neljandiku keskel platsile neljaks minutiks. Eestlasest ääremängijal selle ajaga kätt valgeks saada ei õnnestunud ning statistikasse läks kirja üks isiklik viga. Võitjate parimana viskas 16 silma Nikola Kalinic. Jan Vesely panustas omalt poolt 13 punkti ning 7 lauapalli.

Tänase kaotusega sai Hispaania klubi kuue võidu kõrvale kolmeteistkümnenda kaotuse. Järgmises voorus lähevad Siim-Sander Vene ja Gran Canaria 25. jaanuaril võõrsil vastamisi liigatabelis eelviimast kohta hoidva Podgorica Buducnosti (4-14) meeskonnaga.