Castors Braine kaotas Euroliigas taas, Anderson oli kolmesejoone tagant eksimatu

-Merike Anderson | Foto: Ekraanitõmmis

Merike Andersoni koduklubi Castors Braine (Belgia) võttis kolmapäeval naiste korvpalli Euroliiga A-alagrupis vastu juba kümnenda järjestikuse kaotuse sel hooajal, jäädes võõrsil alla venelaste Odenburgi Nadeždale 56:85 (15:29; 15:23; 14:12; 12:21).

Võõrustajad tegid vahe suureks kolm minutit enne esimese veerandaja lõppu seisult 20:12 alanud 15:3 spurdiga, mille järel leidis Castors Braine end juba 20-punktilisest kaotusseisust. Nadežda kindel edu püsis kuni mängu lõpuni.

37-aastane eestlanna sekkus esimesel poolajal vahetusmängijate pingilt ning tabas platsil oldud viie minuti jooksul ühe kolmese. Castors Braine’i parimad olid 12 punktiga Albina Razheva ning 10 punkti ja 9 lauapalliga Celeste Trahan-Davis. Võitjate poolelt tõi 19 punkti koguni viis kolmest tabanud Anastasia Šilova, Brionna Jones lisas 15 punkti ning 11 lauapalli.

Kolm vooru enne põhiturniiri lõppu hoiab Castors Braine oma alagrupis viimast ehk 8. kohta. Järgmises mängus minnakse koduväljakul 6. veebruaril vastamisi Prahaga.