Sander Raieste 22 punkti vedasid Baskonia duubli võidule, Robert Valge kogus samuti korraliku punktiskoori

-Sander Raieste | Foto: Baskonia

Hispaania tugevuselt kolmandas liigas (LEB Silver) Baskonia duubli eest palliv Sander Raieste kohtus Jafep F.G La Roda meeskonnaga ning võeti väga vajalik võit numbritega 86:72 (15:15, 24:21, 22:19, 25:17). Astme võrra madalamal (EBA liigas) mängiv Robert Valge ja Burgose duubel jäid alla tabeli esiotsa meeskonnale UBU Tizonale 77:95 (21:27, 17:22, 24:19, 15:27).

Võitluslik esimene veerandaeg lõppes Raieste klubile viigiga. Tasavägine rebimine jätkus kolmanda veerandi lõpuni, mille järel juhtis Baskonia kõigest kuue punktiga. Viimasel neljandikul vastane väsis ja meeskondlikult hea esituse teinud Baskonia sai tabelisse väärt võidu.

Sander Raieste arvele kogunes 22 minutiga 22 punkti (kahesed 4/7, kolmesed 4/4, vabavisked 2/2), lisaks võttis 4 lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu, tegi 3 pallikaotust ning kaks viga. Veel paistsid meeskonnas silma Miguel Burgos 13, lätlane Arturs Kurucs 12, Ajdin Penava 12 ning Tavario Earnest MIller 10 silmaga.

La Roda poolelt kogusid Hector Redondo 14, Gregorio Jesus Encarnacion 11, Michel Ofik Nzege 10 ja Sergine Barro samuti 10 punkti.

Tabelis asub Baskonia duubel 7 võidu ja 6 kaotusega 6. kohal. Järgmist võitu jahitakse võõrsil 16. märtsil Aceitunas Fragata Moroni meeskonna vastu.

Robert Valge viibis Burgose duubli eest väljakul 33,5 minutit ja selle aja jooksul tõi 17 punkti (kahesed 4/8, kolmesed 2/7, vabavisked 3/5), sai ühe lauapalli, andis 4 resultatiivset söötu,  tegi ühe vaheltlõike, 3 pallikaotust ning 3 viga. Meeskonnakaaslastest toetasid Alvaro Moreno 17, Txomin Ansotegui 15 ning Victor Hernandez 12 silmaga.

Ubu Tizoni poolelt tõid Julio Claver Afonso 28, Francisco Imobach 22 ja Ayoze Ruiz 13 punkti.

Tabelis asub Burgose duubel 11 võidu ja 9 kaotusega 7. kohal. Järgmisena kohtutakse koduväljakul 16. märtsil CB La Flecha meeskonnaga.