GBA lõpetas U19 põhiturniiri teise kohaga, Konontšuk oli kaotusmängus meeskonna parim

-Artur Konontšuk | Young Guns GBA Invitational 2019

Mark-Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšuki kodumeeskond Get Better Academy ehk GBA Europe teenis Tšehhi U19 vanuseklassi meistrivõistluste viimases kahes voorus kaotuse ja võidu.

Laupäevases kohtumises kaotati võõrsil Prostějovi Orli eakaaslastele 76:87 (26:21, 16:20, 21:23, 13:23).

Pingilt sekkunud Konontšuk viibis väljakul 31 minutit ning viskas selle aja jooksul meeskonna resultatiivseimana 18 punkti (kahesed 5/7, kolmesed 0/8, vabavisked 8/9). Lisaks võttis ta 8 lauapalli, andis 4 korvisöötu, sooritas ühe vaheltlõike ning tegi 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Algrivistuses platsile pääsenud Jaaksoni arvele kogunes 33 minutiga 12 punkti (kahesed 4/8, kolmesed 1/3, vabavisked 1/2), 3 lauapalli ja üks resultatiivne sööt, 2 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Pühapäeval alistati põhiturniiri viimases mängus võõrsil Ostrava Snakes 83:73 (16:26, 19:20, 24:13, 24:14).

Algviisikus alustanud Jaakson viibis väljakul 26 minutit, mille jooksul viskas ta 15 punkti (kahesed 6/13, kolmesed 0/1, vabavisked 3/3), võttis 6 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ning tegi 4 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Konontšuk sekkus pingilt 25,5 minutiks ning sai selle ajaga kirja 14 punkti (kahesed 4/4, kolmesed 2/6), 4 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, ühe viskeblokeeringu ja ühe vaheltlõike, aga ka ühe isikliku vea.

Enne nädalavahetust tabelis liidripositsiooni hoidnud GBA loovutas laupäevase kaotuse järel esikoha Praha USK-le ning sai põhiturniiril 20 võidu ja 2 kaotusega 2. koha. Järgmisena ootavad ees veerandfinaalid.