Aastate eest Tallinna Tehnikaülikooli eest mänginud mänginud Ekke Lõhmus pole spordiga kaugeltki lõpparvet teinud. Veebruaris tuli 203 cm pikkune mehemürakas üliraskekaalus Eesti meistriks poksis ning juuni alguses osales Helsingis 3×3 korvpalli etapil, kus vastastel oli temaga tükk tegemist.
Korvpall24.ee ajas palluriga juttu põhjanaabrite pealinnas tänavakorvpalli turniiri ajal. Rääkisime 3×3 formaadist, viimase aja kokkupuutest saalikorvpalliga, tervisest ja poksist.
Ekke Lõhmuse sõnul on nende korvpalliseltskond üht või teistpidi kuidagi kokku sattunud: “Panime turniiri ajaks tiimi kokku, kuna vähemalt pooled meist on varasemalt korvpalliga tegelenud ja teised kaks on sellise kõva võitlejahingega. Kokku on saanud huvitav ja toimiv kooslus.” Eelmisel aastal otsustati 3×3 formaati mängima hakata. Lõpuks õnnestus Soomes jõuda finaaletapile ja eneselegi üllatuseks seal teine koht saada. “Nagu öeldakse, siis pauk tuleb ikka luuavarrest,” võttis Lõhmus eelmise aasta edu humoorikalt kokku. Plaani Eestisse sarnastele turniiridele tulla praegu Lõhmusel pole.
Hooajal 2016/2017 mängis mees viimati toonase TTÜ eest Eesti meistriliigas, kuid seejärel tuli sisse paus: “Ütleme nii, et tol hetkel tervisega tekkis palju probleeme ja paar aastat selle pärast on tulnud aeg maha võtta. Praegu siin turniiril koos sõpradega on lõbus ja läheb hästi.” Mingeid konkreetseid plaane selles formaadis edasi tegutseda siiski ei ole: “Meie seltskonnast elab Soomes paikselt ainult kaks inimest. Suviti, kui tekib aega, siis tulen siia ja mängime sõpradega koos. Muidu olen Tartu Ülikoolis kehakultuuri tudeng ja teised mehed kõik töötavad.”
Kuna Lõhmus on korvpallis tuntud ja oodatud tegelane, siis uurisime, kas vähemalt Eesti esiliigasse on meest meelitatud pallima: “Kutsutakse ikka, aga nagu ütlesin, siis tervise pärast pean pakkumistele ära ütlema.” Vahepeal, kui tervis lubab, siis tegeleb Lõhmus edukalt poksiga: “See on jah selline teine filosoofia. See on vaba aja veetmise viis samamoodi nagu korvpall. Tundub nii, et tuleb ka hästi välja. Sel alal kaugemale jõudmine sõltub samamoodi tervisest. Kui see on korras, siis saab kõike teha.” Mingeid eeskujusid (nagu lätlaste Kaspars Kambala – toim.) Lõhmusel poksi juurde jõudmisel pole olnud, spordiala lihtsalt meeldib.