Sel nädalal 2021. aasta EM-i valikturniiri alustava Eesti naistekoondise tagamängija Anna Gret Asi on oma 17-eluaastaga küll üks tiimi nooremaid, kuid tõenäoliselt on peatreener Janne Schasminil meie noorema generatsiooni ühele silmapaistvamale neiule plaanitud platsil korralik võimalus anda.
Korvpall24.ee külastas esmaspäeval koondise avatud treeningut TalTechi spordihoones ning küsis Asi käest nooremate pallurite vaadet koondise seekordsele koosseisule. “On kogenumaid, on mitte nii kogenud mängijaid. Nooremad proovivad ikka vanematelt õppida. Praegu esimese treeningu pealt tundus selline mõnus kooslus,” sõnas Asi.
Asi nõustub, et näiteks endast 20 aastat vanema Merike Andersoniga koos harjutada on privileeg ning õppida saab ka teistelt välismaal mängivatelt naistelt. “Olen juba saanud paar nõuannet. Pöörati näiteks tähelepanu, mis olukordades oleks pidanud andma põrkesöödu. Sellised nüansid. Riietusruumis ka ikka üht-teist kuuleb, et mis seal välismaal toimub.”
Asi kinnitas ka teiste noormängijate eest, et koondisesse kutsutud pallurid plaanivad sellest võimalusest maksimumi võtta. “Need, kes siia on jõudnud, tahavad kogu aeg õppida ja ei suhtu ükskõikselt sellistesse asjadesse, mida oma koduklubis ei pruugi kuulda.”
Enda rolli ja võimalike mänguminutite kohta Asi spekuleerida ei tahtnud, sest peatreener Schasminiga polnud sellest omavahel veel konkreetselt arutatud. “Trennis pandi mind “number ühe” peale mängima. Arvatavasti tuleb siis ikka õigel ajal söötu jagada ja võimalusel ise korvi rünnata. Aga alati tuleb kõigeks valmis olla ja oma võimalused ära kasutada. Eks elu näitab, kuidas minema hakkab.”
Eesti naiskond kuulub C-alagruppi koos Šveitsi, Venemaa ning Bosnia ja Hertsegoviinaga. Võõrsilmäng Šveitsi vastu algab neljapäeval kell 21:00 ning kodumäng TalTechi spordihoones pühapäeval kell 18:30.
Anna Gret Asi on tänavust naiste Balti korvpalliliigat alustanud suurepäraselt, kui Tartu Ülikool/Kalevi särgis on neiu nelja mänguga kirja saanud keskmiselt 25 punkti, 6,3 lauapalli, 7,5 resultatiivset söötu ja 3,3 vaheltlõiget. Keskmine efektiivsustegur on olnud lausa 27,5.