Aivar Kuusmaale ja Kadrinale seitsmes, Valdo Lipsule ja Viimsile viies järjestikune võit

-Kadrina Karud | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas oli reedel tihe mänguõhtu, kui võistlustules oli kaheksa võistkonda. Aivar Kuusmaa peatreeneriks tulekuga uue hingamise saanud Kadrina Karud pikendasid oma võiduseeria koguni seitsmemänguliseks, samal kursil liigub ka KK Viimsi/Noto, kes kasvatas oma võiduseeria viiele mängule.

Kadrina Karud – Paide Viking Window 80:69 (29:20; 17:11; 14:20; 20:18)

Kadrina võttis Paidelt novembrikuus saadud 81:79 lisaajakaotuse eest magusa revanši, domineerides seekordset kohtumist enamuse ajast – peale esimese veerandaja 3,5 minutit ei loovutatud eduseisu kordagi.

Kadrina jäi küll Paidele alla vabavisketabavuses (64% vs 83%), kuid realiseeris viskeid väljakult edukamalt (kahesed 40% vs 38%, kolmesed 38% vs 29%), lauavõitlus oli tasavägine (45-43 Kadrinale), kuid Kadrina tegutses rünnakul meeskondlikumalt (20 resultatiivset söötu Paide 10 vastu) ja kaitses agressiivsemalt (14 vaheltlõiget Paide 7 vastu).

Üleplatsimeheks kerkis läänevirulasi esindav ameeriklane Austin Dwight Wrighten 24 punktiga, mehe arvele kogunes ka 14 lauapalli ning 5 vaheltlõiget. Neli kaugviset tabanud Tõnis Peil panustas võitu 17 punkti. Paide resultatiivseim oli Saamuel Rõigas 16 punktiga, Tiit Talumaa viskas 13 silma.

Kadrina (7-6) on turniiritabelis tõusnud viiendaks, Paide (7-6) on kehvema korvide vahe tõttu nende järel kuues.

KK Viimsi/Noto – Tamsalu Los Toros/TalTech 92:76 (21:22; 23:20; 29:16; 19:18)

Esiliiga kõige paremal ründemeeskonnal (Viimsi on siiani esiliigameeskondadest keskmiselt mängus enim punkte viskav meeskond 88,6 punktiga) oli Tamsalu Los Toros/TalTechiga kuni kolmanda veerandaja kaheksanda minutini tükk tegemist, kui tabloo näitas 61:58 Viimsile. Tamsalu vastupanu murti sealt alanud 12:0 spurdiga, mis tegi kolmanda veerandi lõpus seisuks 73:58 Viimsile. Tamsalu Viimsile enam ohtlikuks ei saanud ja võõrustajad kirjutasid endale tabelisse üheksanda võidu.

Viimsi jäi küll kahepunktivisetes (42% vs 54%) ja vabavisetes (75% vs 79%) Tamsalule alla, kuid pani oma paremuse maksma kaugvisetega (45% vs 27%).

Viimsi meeskonnast viskasid kuus meest kahekohalise arvu punkte, neist parimatena Andreas Märtson 18 ja Kristjan Evart 17. Tamsalu võistkonda vedas Aleksander Oliver Hint 18 silmaga, Ralf Küttis ja Martin Otto Parve tõid 13 punkti.

Viienda järjestikuse võidu saanud Viimsi (9-3) asub turniiritabelis teisel real, Tamsalu (6-6) paikneb 8. kohal.