Vene ei suutnud Vareset võidule aidata, Jurkatamm jälgis Bologna valusat kaotust pingilt

-Siim-Sander Vene | Foto: Courtesy of Pallacanestro Varese

Itaalia korvpalli kõrgliigas said Siim-Sander Vene ja Openjobmetis Varese tabeli 14. tiimilt The Flexx Pistoialt 65:74 kaotuse.

Pistoia oli terve mängu jooksul dikteerivamaks pooleks ning nii võideti ka kõik veerandajad. Varese ei lasknud kaotusseisul aga suureks paisuda ja poolajaks oldi vaid 30:33 taga. Enne viimast neljandikku oli vahe aga seitse punkti ning kokkuvõttes mängu enda kasuks ümber pöörata ei õnnestunud.

Siim-Sander Vene arvele jäi 28 mänguminuti jooksul 2 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/3). Eestlane võttis lisaks 4 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike ja andis 2 korvisöötu. Negatiivse poole pealt tegi ta ühe pallikaotuse ja 4 isiklikku viga.

16 meeskonna seas on Varese (8-12) 12. kohal, Pistoia järgneb seitsme võidu ja 13 kaotusega.

Bologna Virtus pidi võõrsil vastu võtma dramaatilise 70:71 kaotuse liidrilt Venezialt, kui vastastele tõi lõpuhetkedel võidu kokku 20 punkti visanud Austin Daye kaugvise. Noor Eesti tulevikumees Mikk Jurkatamm vaatas kogu trillerit Bologna meeskonna pingilt. Tema tiimi edukaim oli 24 silma toonud Michael Umeh.

Venezia Umana Reyer (15-5) on liigatabelis liider koos Milano EA7 Armaniga, Bologna Virtus (11-9) on kuuendal real.