Anderson ja Pulk taas võidukad, Bratka oli Montbrisoni kaotusmängus resultatiivseim

-Maaja Bratka | Foto: Siim Semiskar

Välisliigades mängivad Eesti naiste koondislased käisid möödunud nädalavahetusel oma koduklubide eest väljakul nii Saksamaal, Poolas kui ka Prantsusmaal.

Merike Andersoni koduklubi Kelterni Rutronik Stars sai Saksamaa kõrgliigas järjekordse võidu, kui koduväljakul alistati lisaaja järel 81:66 (24:13, 12:15, 11:18, 17:18, 17:2) Flippo Baskets BG 74. Vahetusmängijate pingilt alustanud Anderson pääses platsile 10 minutiks, mille jooksul viskas 6 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 2/6), võttis 2 lauapalli ja tegi ühe pallikaotuse.

Võidukas oli ka teise Saksamaa kõrgliigas mängiva eestlanna Janne Pulga koduklubi TK Hannover, kes alistas külla sõitnud BC Marburgi 94:87 (23:23, 17:15, 25:24, 29:25). Pulk kuulus algviisikusse ning kogus 32 minutiga 9 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/4, vabavisked 2/2), ühe lauapalli, ühe resultatiivse söödu ja 2 vaheltlõiget. Negatiivse poole pealt tegi eestlanna ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga.

Eelmisel nädalal EuroCupist välja langenud Keltern jätkab Saksamaa kõrgliigas liidrikohal, olles võitnud kõik kümme kohtumist. Hannover hoiab kaheksa võidu ja kahe kaotusega teist kohta.

Poola kõrgliigas kaotas Kadri-Ann Lassi koduklubi Krakowi Wisla võõrsil 63:70 (21:23, 20:13, 16:18, 6:16) Gdanski Tehnikaülikoolile. Algkoosseisus alustanud Lass viibis platsil 39 ja pool minutit, mille jooksul viskas 15 punkti (kahesed 7/15, kolmesed 0/4, vabavisked 1/2), hankis 8 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, tegi ühe vaheltlõike ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Lisaks patustas eestlanna 2 isikliku veaga.

Wisla jätkab liigatabelis 13 punktiga kaheksandal ehk viimasel play-offi viival kohal, olles kogunud neli võitu ja viis kaotust.

Prantsusmaa esiliigas sai Maaja Bratka koduklubi Montbrison napi kaotuse, jäädes kodusaalis 59:60 (17:20, 13:8, 14:5, 15:27) alla Reimsile. Algviisikus alustanud Bratka viibis väljakul 39 minutit ja viskas selle ajaga üleplatsinaisena 25 punkti (kahesed 5/10, kolmesed 1/3, vabavisked 12/14). Lisaks jäi eestlanna arvele 6 lauapalli, üks korvisööt, 4 vaheltlõiget, üks blokeeritud pealevise, 2 pallikaotust ja üks isiklik viga.

Montbrisonil on nüüd kirjas kolm võitu ja neli kaotust, mis annab neile liigatabelis seitsmenda koha.