Treier ja Jurkatamm said trilleriks kujunenud võidumängus rohkelt minuteid

-Kaspar Treier, Mikk Jurkatamm ja Ravenna OraSi | Foto: Basket Ravenna Piero Manetti Facebook

Itaalia esiliiga (Serie A2) 12. vooru põnevuslahingus võitis Ravenna Orasi võõrsil lõpuviskega 75:74 (16:28, 17:11, 19:16, 23:19) Mantova ning säilitas alagrupis liidrikoha. Kaspar Treieri ja Mikk Jurkatamme leivaisale järgneb Kaspar Kitsingu koduklubi Forli 2.015, kes viimati alistas koduväljakul Piacenza 81:67 (13:24, 22:19, 28:16, 18:8).

Ravenna (8-3) jäi avaveerandaja järel kahekohalisse kaotusseisu (16:28), kuid suutis poolajaks kuus punkti tagasi mängida. Teisel poolajal jõudsid külalised mitmel korral ühe viske kaugusele (44:46; 54:55), kuid kodumeeskond ei murdunud ning oli 2:30 enne kohtumise lõppu seisul 73:65 võidus kinni. Seejärel teenisid järjestikustel rünnakutel vabavisked Mikk Jurkatamm (2/2) ning Kaspar Treier (1/2), millele lisas kaks korvi Ravenna liider Charles Thomas ja viimast minutit alustati väljakuperemeeste ühepunktilises eduseisus (73:72). Rotnei Clarke`i ühe tabanud vabaviske järel oli Thomasel hea võimalus omakorda vabavisetest põnev heitlus viigistada, kuid ameeriklasest leegionär eksis mõlemal katsel ning saatis seejärel kätt proovima Tommaso Raspino, kes seni oli joonelt tabanud vaid ühe viske kuuest üritusest. Raspino vastas Thomase “kingitusele” kahe möödaviskega ning Ravenna mõttepausi järel tabas Thomas sisuliselt lõpuvilega võidu toonud kolmese.

Kaspar Treier teenis senise hooaja kõrgeimad 30 mänguminutit ning panustas meeskonna võitu 12 punkti (kahesed 1/4, kolmesed 3/4, vabavisked 1/2), 4 lauapalli, ühe vaheltlõike ja pallikaotuse ning 2 isiklikku viga. Mikk Jurkatamm sai samuti korralikult mänguaega (22 minutit), mille jooksul viskas 7 silma (kahesed 1/1, kolmesed 1/3, vabavisked 2/2), noppis 2 lauapalli, andis ühe korvisöödu, tegi 3 vaheltlõiget ning ka 3 isiklikku viga. Charles Thomas tõi Ravenna parimana 24 punkti ja 8 lauapalli. Rotnei Clarke viskas Mantova ridades 18 silma.

Sarnase stsenaariumiga, kuid mõnevõrra teistsuguse lõpplahendusega mängu pidasid ka Forli (7-4) ning Piacenza (7-4). Kodumeeskond jäi 9:6 algedu järel külaliste 13:0 “teerulli” alla ning jõudis uuesti eduseisu alles kolmanda veerandaja keskpaigas (50:48). Iga veerandajaga kaitset tihendanud Forli jättis Piacenza neljandal mänguperioodil vaid 8 silma peale ning sõitis 14:0 spurdi abil võidukalt üle finishijoone. Mõlemad meeskonnad tabasid suurepäraselt vabaviskeid (Forli 89% vs Piacenza 94%), kuid külalisi jäid vaevama 20 pallikaotust.

Kaspar Kitsingul jäi nelja minuti jooksul skoor avamata (kolmesed 0/1) ning protokolli kanti vaid 2 isiklikku viga. Jacopo Giachetti tõi üleplatsimehena 25 punkti (vabavisked 12/12), Piacenza skoorikolmiku moodustasid Mike Hall, Andy Ogide ja Matteo Piccoli, kes kõik viskasid 16 silma.

Ravenna on 9 võidu ja 3 kaotusega alagrupi ainuliider, Forlil ja Veronal on järgnevatena üks võit vähem.