Böcklerita Saint Mary’s kaotas tugevale vastasele, Tass oli tiimi parim lauavõitleja

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri kodumeeskond Saint Mary’s Gaels sai USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis kirja hooaja teise kaotuse, kui San Diego State Aztecsile jäädi alla 49:74.

Neutraalsel väljakul toimunud kohtumises pandi jõudude vahekord paika juba esimese poolajaga, mille Saint Mary’s kaotas 20:40. Seejuures tabati avapoolajal viskeid väljakult vaid 25-protsendiliselt vastaste 61 vastu. Ühtlasi lõppes Saint Mary’si kaheksamänguline võiduseeria.

Algviisikus alustanud Tass teenis mänguaega 25 minutit, viskas neli punkti (kahesed 2/9), võttis meeskonna parimana seitse lauapalli ja andis kaks resultatiivset söötu. Lisaks tegi eestlasest keskmängija ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Böckler ei saanud teist mängu järjest meeskonda aidata. Lisaks Böcklerile on Saint Mary’sel hetkel vigastusega väljas ka teine viskav tagamängija Alex Ducas. Kaotajate poolel jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Logan Johnson, kes viskas 15 silma. Võitjate parim oli Nathan Mensah 18 punktiga.

San Diego State’i näol on tegemist ilmselt tugevaima vastasega, kellega Saint Mary’s sel hooajal rinda on pistnud. Detsembri keskel avaldatud Associated Pressi edetabelis hinnati San Diego State’i NCAA tugevuselt 18. meeskonnaks, kuid möödunud nädalal saadud kaotuse järel kukkusid nad esimese 25 seast välja.

Saint Mary’s jätkab hooaega kaheksa võidu ja kahe kaotusega, San Diego State sai ühe kaotuse kõrvale kuuenda võidu.