Devonte Brown tegi Tallinna Kalevi võidumängus haruldase nelikduubli

-Devonte Brown | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas sai neljapäeval võidu kirja KA Tallinna Kalev/TLÜ, kes alistas võõral väljakul G4S Noorteliiga tulemusega 103:83 (31:12, 18:26, 36:21, 18:24).

Kalevlased tegid avaveerandiga sisse 19-punktilise vahe, kuid poolajapausiks oli nende eduseis vähenenud 49:38 peale. Kolmandal veerandajal jätkas Tallinna Kalev/TLÜ vahe kasvatamist ning viimasele neljandikule mindi vastu juba nende 85:59 eduseisul. Viimase veerandaja võitis küll kodumeeskond, kuid suurt kaotusseisu nad enam tagasi mängida ei suutnud.

Võitjate poolelt sai harukordse nelikduubliga hakkama Devonte Brown. Alles veebruari alguses meeskonnaga liitunud ja kohe ka kuu väärtuslikuima mängija tiitli pälvinud ameeriklane kogus veidi enam kui 28 minutiga 12 punkti, 10 lauapalli, 10 resultatiivset söötu ja 10 vaheltlõiget.

Tallinna Kalevi resultatiivseim oli Martin Jurtom, kes tõi 19 punkti. Kiur Akenpärg ja Arminas Kelmelis lisasid mõlemad 17 punkti ning Aleksei Ronkeli arvele jäi 10 silma.

G4S Noorteliiga poolelt oli heas hoos Ran Andre Pehka, kes viskas üleplatsimehena 33 punkti. Illimar Raiend lisas 15 ja Oliver Suurorg 14 silma.

Kalevlastel on nüüd kirjas 15 võitu ja 4 kaotust, millega püsitakse RSK Tarva järel 2. kohal. G4S Noorteliigal on ette näidata 10 võitu ja 9 kaotust, millega jagatakse koos KK Viimsiga 5.-6. kohta.