Dramaatilise hooaja avaturniiri Tallinnas võitis küpset mängu näidanud suurfavoriit

-Bofti mehed rõõmustavad turniirivõidu üle | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval Tallinnas Snelli väljakutel toimunud 3×3 korvpalli hooaja avaturniir oli viimaste aegade üks tugevamaid ning pakkus kuni lõpuni põnevaid lahinguid. Võidu sai kätte turniiri eel üheks peafavoriidiks peetud Boft, kuid lihtsalt neil päev ei kulgenud ja finaalis oli NB/GoodVibes võidule väga lähedal.

Kokku 15 tiimi osalusel peetud turniiril läbis Boft (Martin Dorbek, Jaan Puidet, Joonas Järveläinen, Rain Veideman) play-offide osa kuni finaalini üsna kindlalt, kui veerandfinaalis saadi 21:10 jagu tiimist PeemontVälismaale ja poolfinaalis 21:15 pikki aastaid 3×3 korvpalli karussellil tiirelnud Kvartetist (Jaagup Toome, Erik Luts, Gaspar Bibikov, Andreas Märtson).

NB/GoodVibes (Karl Johan Lips, Egert Haller, Kristjan Evart ja Siim-Markus Post) alistasid veerandfinaalis Kaido Saksa, Indrek Kajupanga ja Mario Paiste tiimi BC Käsa 22:11 ning said kirgi kütnud lõpuga 21:20 võidu Teamspirit.ee/Ballzy (Mihkel Kurg, Janis Vahter, Renato Lindmets, Sander Viilup) üle. Kerge vigastuse tõttu jäi viimati mainitud meeskonnast kõrvale Kristo Saage, kes elas aga häälekalt omadele platsi kõrvalt kaasa. Kohtumise lõpus tabas Vahter platsi nurgast viske ning esialgu tundus, et Teamspirit.ee/Ballzy sammub finaali. Kohtunikud vaatasid olukorra videokordusest üle ja selgus, et Vahter ei viinud mõlemat jalga kolmesejoone taha ning seetõttu ei saanud tema tiim rünnakuõigust. Vise ei lugenud ja kuna Lips tabas järgmisel rünnakul korvi alt, pääses finaalis hoopis NB/GoodVibes.

Finaal kulges pikalt Bofti dikteerimisel, kuni ühel hetkel said Haller, Evart ja Post kaugelt püssi paukuma ning läksid matši lõpufaasis juhtima. Bofti kogenud 3×3 korvpallurid ei kaotanud pead ning rahulikult suudeti ära kasutada korvialune ülekaal Joonas Järveläineni näol. Pronksimängus sai Kvartett 21:16 jagu emotsionaalselt veidi lagunenud Teamspirit.ee/Ballzyst.

Järgmine etapp peetakse juba vähem kui nädala pärast ehk 6. juunil Rakveres.

-Tallinna turniiri esikolmik | Foto: Siim Semiskar