fbpx
Close

EELVAADE | Heas hoos Kalev/Cramo võõrustab Ühisliiga üht favoriiti

Avatar
-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Kahes viimases VTB Ühisliiga mängus kenad võidud saanud BC Kalev/Cramol seisab nüüd ees kohtumine juba kõvemast puust vastasega, kui laupäeval 13. märtsil võõrustatakse Kalevi spordihallis liigatabelis teist kohta hoidvat Kaasani Unicsit.

Kalev/Cramol saab olema võidujooks ajaga, et oma debüüdi saaks teha tiimi kõige värskem täiendus, Hispaania kõrgliigast toodud ameeriklasest tagamängija Marques Townes. Enne platsile pääsemist on vaja saada korda 25-aastase ja 193 cm pikkuse combo guard’i paberid ja mees peab tegema ka vajalikud testid. Loodetavasti taastub Maurice Kemp pikalt probleeme valmistanud õlavigastusest ning saab samuti kaasa teha.

Turniiritabelis on Kalev/Cramo 5 võidu ja 12 kaotusega kerkinud 10. positsioonile, kuid play-off koha püüdmine ei ole sugugi kerge ülesanne. Vaadates tulevaste vastaste nimekirja, siis eeldab see meeskonnalt ka parajat eneseületamist. Hetkel on kaheksandal kohal viimati alistatud Saraatovi Avtodori võistkond, kes on kogunud 8 võitu ja 10 kaotust. Aga Kalevi abitreener Indrek Reinbok kinnitas hiljuti Korvpall24.ee portaalile antud intervjuus, et võideldakse kindlasti kuni lõpuni.

Kaasani Unics on liigatabelis 14 võidu ja 4 kaotusega teisel kohal, kohe Peterburi Zeniidi selja taga ning Moskva CSKA ees. Veebruaris saadi kolm võitu, kui võõrsil alistati Avtodor tulemusega 110:97 ning koduväljakul Zeniit 59:58 ja Nižni-Novgorod 87:56. Lisaks lüüakse kaasa ka Eurocup sarjas, kus on jõutud kaheksa parema meeskonna hulka. Viimati koguti oma vahegrupis viis võitu ja üks kaotus ning võideti grupp hispaanlaste Gran Canaria ees.

Kalev/Cramo mängis Unicsiga võõrsil detsembris ning siis saadi üsna kindel 66:83 kaotus. Selles mängus oli Kalev/Cramo parimaks Marcus Keene, kes kogus 18 punkti, 5 lauapalli ja 8 korvisöötu. Kahekohalise punktisummani jõudis veel ainult Maurice Kemp, kelle arvele jäi 10 punkti ja 5 lauapalli. Meeskonda vedasid alt kaugvisked, mida tabati ainult 25% täpsusega, vastase 44% vastu. Samuti kaotati 29:35 lauavõitlus. Ühtlaselt mänginud Unicsi parimaks oli Nate Wolters 14 punkti ja 6 korvisööduga. Isaiah Canaan lisas 13 punkti ning Okaro White 10 punkti ja 6 lauapalli.

Võrreldes eelmise kohtumisega on meeskonnast lahkunud kreeklasest keskmängija Konstantinos Kaimakoglou, kuid endiselt toetutakse põhiliselt välismängijate panusele, keda on meeskonnas lausa kaheksa. Kõik nad on USA päritolu, kuid ühel neist, Jordan Theodore’il, on ka Põhja-Makedoonia pass. VTB liigas on resultatiivseimaks olnud NBA kogemusega 183 cm pikkune tagamängija Isaiah Canaan, kes on kogunud keskmiselt 16,9 punkti. Resultatiivselt on tegutsenud ka 191 cm pikkune tagamees Jamar Smith, kelle keskmiseks on jäänud 15,6 silma. Parim lauavõitleja on olnud 203 cm pikkune eesliinimängija Okaro White, kes on kogunud 5,3 lauapalli kõrval ka 10,3 punkti. Parim sööduandja on 183 cm pikkune mängujuht Jordan Theodore, kelle keskmiseks on jäänud 9,3 punkti ja 5,4 söötu. Venemaa päritolu mängijad liidrite hulka ei kuulu, aga suurimat rolli neist etendavad Pavel Antipov ja Jevgeni Kolesnikov, kes on mõlemad saanud väljakule keskmiselt umbes 14 minutiks ning visanud vastavalt 5,1 ja 4,9 punkti.

Kalev/Cramo poolt on endiselt parimate statistiliste näitajatega Marcus Keene, kes on kogunud 20,4 punkti ja 4,9 korvisöötu. Chauvaughn Lewise keskmiseks on kujunenud 15,8 punkti, 3,8 lauapalli ja 4,3 söötu, Maurice Kemp on panustanud 12,4 punkti ja 6,6 söötu mängust. Parim eestlane on viimasel ajal head vormi näidanud Janari Jõesaar, kelle keskmiseks on 12,3 punkti ja 6,8 lauapalli. Parim lauavõitleja on 7,1 lauapalliga keskmängija Devin Thomas, kes on lisaks kogunud ka 9,8 punkti.

Kuigi Unics on enamikus meeskondlikes statistilistes näitajates Kalev/Cramost veidi parem, siis mõneti üllatuslikult nad enamikus kategooriates liiga kõige teravamasse tippu ei kuulu. Mõnes elemendis paistavad nad siiski kenasti silma, näiteks tegemist on liiga parima vaheltlõigete tegijaga (8 vaheltlõiget mängu kohta). Kalev/Cramo edestab laupäevaseid vastaseid napilt resultatiivsete söötude osas (16,6 söötu annab 10. koha, samal ajal on Unics 15,9 sööduga 11. kohal), samuti on tehtud keskmiselt vähem isiklikke vigu ühe kohtumise kohta.

Kuna arusaadavatel põhjustel hetkel publikut saali ei lubata, siis eestikeelsete kommentaaridega näeb mängust pilti sport.television.ee keskkonnast ning laupäeval 13. märtsil algab kohtumine kell 17:00.

Tihedat kuud jätkab Kalev/Cramo 16. märtsil, kui sõidetakse külla Zielona Gora meeskonnale Poola. Seejärel on algamas neljamänguline kodukohtumiste seeria, kus esmalt võõrustatakse 22. märtsil CSKA-d ning seejärel 28. märtsil Lokomotiv-Kubani. Pärast kodumängude tsükli lõppu on põhihooajal pidada jäänud ainult üks võõrsilmäng Krasnojarski Jenissei vastu, seega on koos laupäevase mänguga põhihooaja lõpuni jäänud veel seitse kohtumist.

scroll to top
Inline
Inline