fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo kohtub oma Ühisliiga ajaloo parimat hooaega tegeva Poola klubiga

Avatar
-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo läheb teisipäeval 16. märtsil võõrsil vastamisi suurepärast hooaega tegeva Poola klubi Enea Zastal Zielona Goraga. Kuigi vastased on hooaja jooksul pidanud loobuma mitmest oma põhitegijast, ollakse endiselt turniiritabelis kõrgel viiendal kohal ning võidetud on kolm viimast kohtumist. Seega ootab pärast kaht ilusat võitu viimases mängus selge kaotuse saanud Kalev/Cramot eest järjekordne keeruline kohtumine.

Kalev/Cramo on turniiritabelis 5 võidu ja 13 kaotusega endiselt kümnendal kohal, kuid kohe selja taga on kuklasse hingamas ainult ühe võidu vähem kogunud Astana ning Krasnojarski Jenissei. Eespool olevad võistkonnad on kõik vähemalt 2-3 võidu kaugusel. Mäletatavasti on Kalev/Cramo märtsis võitnud 77:61 Astanad ja 85:77 Avtodori ning saanud 49:76 kaotuse Kaasani Unicsilt.

Zielona Gora on pidanud liigas seni kõige enam mänge ning 13 võidu ja 8 kaotusega ollakse viiendal kohal. Sealhulgas esiviisikusse kuulutakse väga kindlalt, kuuenda koha meeskonnal Nižni-Novgorodil on lausa neli võitu vähem. Kolmandal-neljandal kohal asuvatel CSKA-l ja Lomotiv-Kubanil on mõlemal küll 12 võitu, kuid kuna nad on pidanud vähem mänge, annab parem võiduprotsent neile tabelis kõrgema koha. Eriti edukas on Poola klubil olnud 2021. kalendriaasta, kus neil seitsme võidu kõrval ainult kaks kaotust. Sealhulgas on võidetud kolm viimast mängu (Himki alistati 99:94, Parma 95:92 ja Jenissei koguni 117:79). See saavutus on tähelepanuväärne ka põhjusel, et jaanuaris-veebruaris on meeskonnast lahkunud kaks põhitegijat Marcel Ponitka ja Iffe Lundberg. Ka kohalikus liigas ollakse 26 võidu ja 2 kaotusega ülikindlad liidrid.

Meeskonnad mängisid Tallinnas omavahel jaanuari lõpus, kui külalised võtsid 86:79 võidu. Selles kohtumises olid võitjate poolelt parimad Lundberg 21 punkti, 5 lauapalli ja 3 korvisööduga ning Ronalds Freimanis 18 punkti ja 12 lauapalliga. Geoffrey Goselle lisas 13 ning Janis Berzins 11 punkti. Kalev/Cramo poolelt viskas Marcus Keene 24 punkti, lisaks temalt 5 korvisöötu. Janari Jõesaar toetas omasid 18 ning Tanel Kurbas 10 silmaga. Vastased võitsid kindlalt lauavõitluse (38:29) ning tabasid oluliselt paremini kahepunktiviskeid (24/34 vs 13/30).

Nagu juba mainitud, on meeskond hooaja jooksul pidanud välja vahetama mitu mängijat. Veebruaris kutsuti Moskva CSKA-sse klubi senine kindel liider ja suurepärast hooaega teinud Taani koondislane Iffe Lundberg. Kohalik noor talent Marcel Ponitka aga liitus juba jaanuaris Permi Parmaga. Lisaks on meeskonnast veebruari lõpus lahkunud ka Blake Reynolds, aga tema ei kuulunud liidrite hulka. Meeskonnas jätkavatest meestest on olnud parim meilegi hästi tuntud endine Kalev/Cramo pallur, lätlasest ääremängija Ronalds Freimanis, kes on kogunud keskmiselt 18,6 punkti ja 5,2 lauapalli. Liidrite hulka kuulub ka 213 cm pikkune USA päritolu keskmängija Geoffrey Groselle, kellel kirjas keskmiselt 15,4 punkti ja 6,6 lauapalli.

Uutest tulijatest on 192 cm pikkune tagamängija Skyler Bowlin kogunud senise kolme mänguga 12,3 punkti ja 4,7 korvisöötu. Kahekohalise keskmise punktisummani on jõudnud veel tagamees Kris Richard, kelle keskmised näitajad on 10,9 punkti, 3,4 lauapalli ja 3,7 söötu. Viimatine täiendus, tagamängija Adam Smith, pole jõudnud veel oma debüüti teha.

Kalev/Cramo poolt on endiselt parimate statistiliste näitajatega kaks USA päritolu tagamängijat, kes küll viimases kohtumises jäid üsna kahvatuks – Marcus Keene on kogunud 19,3 punkti ja 4,8 korvisöötu ning Chauvaughn Lewis 14,4 punkti, 3,4 lauapalli ja 3,9 söötu. Viimastest mängudest õlavigastusega kõrvale jäänud Maurice Kempi keskmisteks näitajateks on 12,4 punkti ja 6,6 söötu. Parim eestlane on endiselt Janari Jõesaar, kelle keskmiseks on jäänud 12 punkti ja 7,1 lauapalli. Viimasega on ta tõusnud ka meeskonna parimaks lauavõitlejaks.

Meeskondlikus statistikas on enamuses näitajates parem olnud Poola klubi. Eelkõige on tegemist väga hea viskemeeskonnaga. Nad on liiga parima protsendiga lähivisete tabajad (57,5%), keskmiselt mängust visatud punktide osas on nad liiga kolmandad (88,3%) ning kaugvisete tabavuselt neljandad (39,2%). Samuti ollakse liiga paremuselt kolmas vaheltlõigete tiim. Kalev/Cramol on aga paremus kolmes näitajas – keskmiselt endale visata lubatud punktide, tehtud isiklike vigade ning pallikaotuste arv on vastasest väiksem.

Eestikeelsete kommentaaridega on mängust võimalik pilti näha nagu ikka üksnes sport.television.ee keskkonnast.

Pärast kohtumist Poolas on Kalev/Cramol jäänud veel pidada neljamänguline kodumängude seeria (vastasteks 22. märtsil CSKA, 28. märtsil Lokomotiv-Kuban, 17. aprillil Himki ja 21. aprillil Nižni-Novgorod) ning hooaeg lõpetatakse võõrsilkohtumisega Krasnojarski Jenissei vastu, mis on kalendrisse märgitud 25. aprilli kuupäevaga.

scroll to top
Inline
Inline