fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo kohtub võõrsil kahest põhimehest loobuma pidanud lähikonkurendiga

Avatar
-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Kalev/Cramo on praeguseks jõudnud Minskisse, et kohtuda pühapäeval, 24. jaanuaril algusega kell 14:00 kohaliku Tsmokiga, ainsa võistkonnaga, keda on seni VTB Ühisliigas sellel hooajal õnnestunud võita. Kahjuks ei ole võimalik ka sellele mängule minna täiskoosseisus, kui kaasa ei sõitnud korvialused jõud Devin Thomas ja Kregor Hermet ning üks ründeliidritest Chavaughn Lewis.

Detsembri alguses võitis Kalev/Cramo Tsmokit kodus tulemusega 88:82. Võitjate poolelt oli resultatiivseim harjumuspäraselt Marcus Keene 27 punktiga, tabades kaugviskeid 5/9. Tallinna klubi eest sel hooajal esimest korda väljakule pääsenud Janari Jõesaare arvele jäi 19 punkti ja 8 lauapalli. 10 punkti kogusid keskmängijad Rauno Nurger ja Devin Thomas, viimase arvele jäi ka 8 lauapalli.

Minski poolelt jäi endise kalevlase Maksim Salaši arvele 19 punkti, 5 lauapalli ja 3 söötu. Oma hooaja parima mängu tegi kunagi Valga-Valka korvpalliklubi esindanud lätlane Toms Leimanis, kes viskas 19 punkti, tabades kolmeseid samuti 5/9. Liigas hooaja avamängu teinud legendaarne keskmängija Artjom Parahhovski kogus 11 punkti ja 9 lauapalli. Üsna hästi saadi hakkama ameeriklastest ründeliidritega, kui Kris Clyburn tõi 12 ja Robert Lowery 10 punkti. Kalevlased kaotasid küll lauavõitluse (27:35), kuid tabasid paremini kaug- ja vabaviskeid ning tegid vähem pallikaotusi.

Minski meeskond on sellel hooajal seni teeninud kahe võidu kõrvale üheksa kaotust ning sellega asutakse turniiritabelis vahetult Kalev/Cramo ees 11. kohal. Alanud kalendriaastal on peetud kaks kohtumist, mõlemad koduväljakul. Nižni Novgorodi vastu saadi 77:76 võit ning poolakate Zielona Gora meeskonnale kaotati 75:80.

Meeskonna parimat statistikat näitas hooaja esimesel poolel kohalik mängija Maksim Salaš, kes kogus 16,7 punkti, 5,7 lauapalli ja 2,4 söötu, kuid tänaseks on ka Kalev/Cramo fännidele tuttav mees tänu headele esitustele liikunud edasi Hispaania meistriliigaklubisse San Pablo Burgos. Samuti on meeskonnast lahkunud veel üks keskmiselt kahekohalise punktisummani küündinud mängija, veteran Parahhovski, kes liikus edasi Andorra klubisse, mis osaleb samuti Hispaania liigas.

Allesjäänud mängijatest on parimat statistikat näidanud 24-aastane ja 198 cm pikkune ameeriklasest ääremängija Kris Clyburn, kes on kogunud keskmiselt 14,3 punkti ja 4 lauapalli. Tema kaasmaalasest tagamees Robert Lowery arvele on jäänud 13,7 punkti, 4,5 söötu ja 3,3 lauapalli. Lahkujate asemele on meeskonda toodud 206 cm pikkune ja 29-aastane ameeriklasest ääremängija Derek Cooke, kes on senises kahes mängus kogunud keskmiselt 11 punkti ja lausa 13,5 lauapalli.

Parima statistikaga Kalev/Cramo mängija senistes VTB mängudes on endiselt mängujuht Keene 20,1 punkti ja 6,3 sööduga. Pühapäevasele kohtumisele kaasa sõitnud meestest on korralikku statistikat näidanud veel Jõesaar, kelle arvele on jäänud 12,5 punkti ja 9 lauapalli ning Maurice Kemp, kelle keskmisteks on olnud 10,8 punkti ja 8,3 lauapalli. Koju jäänutest on parimaid numbreid näidanud Lewis (15,5 punkti, 5,5 lauapalli ja 3,5 söötu) ning Devin Thomas (11,4 punkti ja 8 lauapalli).

Meeskondliku statistika poolest ollakse üldjuhul üsna võrdsed, Minsk on siiski olnud mõnevõrra parem lauapallide hankija (34,2 vs 31,4 lauapalli mängust), Kalev/Cramo aga tabanud paremini kaugviskeid (36,9% vs 33,3%) ning teinud vähem pallikaotusi (13,3 vs 15,4).

Kahtlemata on tegemist üliolulise mänguga mõlema meeskonna jaoks ja eelduslikult jooksevad platsile ka üpris võrdsed vastased. Mõlema meeskonna olukord on ebaselge. Minski Tsmokil on olnud olulisi lahkujaid ning Kalev/Cramo vormile on kindlasti jätnud jälje positiivsetest koroonaproovidest tingitud paus.
Kalev/Cramo puudujad on teada, kuid väga oluliseks osutub ka see, mis koosseisus Minsk väljakule saab tulla. Lisaks lahkunud meestele on viimastest mängudest eemale jäänud veel kaks korvialust mängijat – lätlasest keskmängija Klavs Cavars ja kohalik veteranist tsenter Vladimir Veremejenko.

Uus täiendus Cooke on teinud küll silmapaistvaid esitusi, aga teda on saanud korvi all toetada väheste kogemustega kohalikud mängijad. Ka Kalev/Cramol on olulisi korvialuseid puudujaid (Thomas ja Hermet) ning pallurite mänguvormi kõrval võib saada otsustavaks nüansiks just jõudude vahekord korvi all, mille üheks otsustavaks faktoriks on Cavarsi ja Veremejenko võimalik osalemine.

Eestikeelsete kommentaaridega on mängust võimalik pilti näha üksnes sport.television.ee keskkonnast, ülekanne algab pühapäeval kell 13:45.

Kalendriaasta esimesel kuul on praeguste plaanide kohaselt Kalev/Cramol tulemas veel üks VTB liiga kohtumine, kui 29. jaanuaril peaks toimuma kodumäng Zielona Goraga. 1. veebruaril plaanitakse samuti koduväljakul võõrustada liiga punast laternat Krasnojarski Jenisseid.

Lisaks on veebruarisse planeeritud veel kolm mängu, esmalt 7. veebruaril Moskvas kohaliku CSKA-ga ning seejärel on ees ootamas sõit Permi, kus esialgsete plaanide kohaselt kohtutakse kohaliku meeskonnaga nii 9. kui 12. veebruaril.

Mõlemad mängud toimuvad Permis seetõttu, et jaanuari algusesse plaanitud kodumäng Vene tiimi vastu jäi viimasel minutil koroonaprobleemide tõttu ära, kuid vastane oli selleks hetkeks juba Tallinnasse reisinud. Pidada kodumäng võõrsil on kahtlemata parem kompromiss, kui saada tabelisse kirja loobumiskaotus.

Kalender võib muutuda ka tulenevalt sellest, et kõigi sel hooajal ära jäänud mängude osas pole uut kuupäeva veel kokku lepitud.

scroll to top
Inline
Inline