fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo läheb kodusaalis hooaja esimest võitu püüdma

Avatar
-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval 5. novembril on BC Kalev/Cramol sel hooajal esmakordselt võimalik näidata oma oskusi VTB Ühisliiga klubi vastu kodupubliku ees. Kohtutakse igati jõukohase vastasega – Nur-Sultani Astanaga Kasahstanist. Seega loodame, et pärast kahte võõrsilmängu allajäämist Euroliiga meeskondade Zeniidi ja Himki vastu ning Covid-19 viirusest tingitud loobumiskaotust Lokomotiiv Kubanilt suudetakse avada selle hooaja võiduarve.

Tavapäraselt on Astana meeskonnas põhiraskust kandmas välismängijad. Eelmise hooaja leegionäridest on meeskonda jäänud üksnes 188 cm pikkune kaitsja Jeremiah Hill. Teised põhitegijad eesotsas Malcolm Hilli ja Dušan Risticiga on lahkunud. Samuti pole meeskonna nimekirjas enam mullu kõige enam mänguaega teeninud kohalikku mängijat Aleksandr Žigulinit.

Sellel hooajal on lisaks neljale ameeriklasele meeskonnas ka kaks lätlast – Martins Meiers ja Ojars Silins. Meie publikule on kindlasti tuttavam Meiers, kes on karjääri jooksul lisaks Läti klubidele mänginud ka Saksamaal ja Montenegros ning saanud VTB liiga kogemuse Kaasani Unicsist ja Krasnodari Jenisseist. 208 cm pikkune keskmängija on senistes mängudes keskmiselt panustanud 8,8 punkti ja 4,2 lauapalli. Kindlasti on tema pidurdamine Kalev/Cramo eesliinile paras väljakutse.

Meeskonna liidriteks on aga tavapäraselt ameeriklased. Keskmiselt 16 punkti ja 5 lauapalli mängust on kogunud 201 cm pikkune ääremängija Adonis Thomas. Tegemist on karjääri jooksul kuues mängus ka NBA-s väljakule jooksnud mehega, kes sai oma minutid kirja Orlando Magicu ja Philadelphia 76ersi eest. Samuti on ta kireva karjääri jooksul mänginud G-liigas, Itaalias, Türgis, Saksamaal, Prantsusmaal ning viimati Mehhikos Mineros de Zacatecas meeskonnas. Seni ainult ühes kohtumises väljakule pääsenud ja 13 punkti kogunud 198 cm pikkune äär Devyn Marble on aga NBA-s platsil käinud 44 korda, kõik need kohtumised Orlando Magicu särgis. Samuti on ta mänginud tugevates klubides Kreekas ja Itaalias, viimati Bologna Virtuses.

Kalev/Cramo mängujuht Marcus Keene leiab huvitava konkurendi 177 cm pikkuse tagamängija Michael Thompsoni näol. Tugevates Saksamaa, Türgi ja Prantsusmaa liigades – viimati BCM Gravelines-Dunkerque klubis – mänginud mees on kogunud keskmiselt 14,4 punkti ja 7 korvisöötu. Muide, Gravelines-Dunkerque klubi taustaga on mitu meeskonna välismängijat. Teist aastat Astanas jätkav Jeremiah Hill on sel hooajal kogunud 14 punkti, 2,8 lauapalli ja 4,8 korvisöötu mängust. Peatreenerina jätkab kolmandat hooaega Emil Rajkovikj Põhja-Makedooniast. Kohalikest mängijatest saavad rohkem mänguaega Nikolai Bažin ja Dmitri Gavrilov.

Senistest mängudest on Astana kogunud ühe võidu ja neli kaotust. Kõik kaotused on tulnud üsna kindlalt, viimati jäädi 52:85 alla Peterburi Zeniidile, 85:107 on kaotatud Saraatovi Avtodorile, 83:101 Kaasani Unicsile ning 60:93 CSKA-le. Ainus, aga väga väärtuslik, võit saadi Moskva oblasti Himki üle tulemusega 89:88.

Meeskondliku statistika poolest on Astana enamiku näitajate poolest liiga nõrgemate seas, üksnes pallikaotuste osas on tegemist keskmike hulka kuuluva võistkonnaga. Kalev/Cramo kohta kahe mängu statistika põhjal erilisi järeldusi teha ei maksa.

Senistes VTB kohtumistes on Kalev/Cramo parimaks olnud Marcus Keene, kes on kogunud 18 punkti ja 8 korvisöötu. Eriti hea mulje jättis kõigest 175 cm pikkune tagamängija esimeses kohtumises. Tublisti on meeskonda vedanud ka ääremängija Gabe Bealer, kelle arvele on jäänud 16 punkti ja 8,5 lauapalli mängu kohta. Keskmängija Devin Thomase 12,5 punkti ja 8,5 lauapalli on samuti väga korralikud keskmised näitajad. Meeskonnaga liitunud uutest Eesti mängijatest on olnud kõige silmapaistvam Kregor Hermet, kes kogunud keskmiselt 12 punkti ja 4,5 lauapalli.

Eelolevas mängus peaks oma selle hooaja VTB debüüdi Kalev/Cramo eest tegema ka Chavaughn Lewis, kes Paf Eesti-Läti liigas on kogunud keskmiselt 15 punkti, 4 lauapalli ja 4,3 söötu mängust. Silmapaistvat statistikat on koduses liigas teinud veel Keene (22,3 punkti ja 5 söötu), Thomas (12,7 punkti ja 12 lauapalli) ning Hermet (12,7 punkti). Samuti peaks meeskonna koosseisu kuuluma SK Nord noortesüsteemist pärit Julius Kastein.

Viimastest mängudest rangluutraumaga eemal olnud Kalevi tagamees Bealeri osalemine selgub tõenäoliselt mängupäeval. Liigamängus Pärnu Sadama vastu hüppeliigest vigastanud Rauno Nurgeri jalg on klubi poolt tulnud signaalide kohaselt lootustandev, kuid Eesti koondise tsentri osalemine kuulub pigem pisemat sorti imede kategooriasse.

Saku Suurhallis toimuvale ja kell 19:00 algavale mängule on kõige targem pilet osta eelmüügist Piletikeskuse veebikeskkonnast, kuna kohad saalis on seoses Covid-19 viiruse levikuga piiratud. Eestikeelsete kommentaaridega on mängust võimalik pilti näha üksnes sport.television.ee keskkonnast, ka seal on varasemale tellijale soodsamad hinnad.

Novembris on meeskonnal pidada veel üks mäng, 15. kuupäeval kohtutakse kodus Tsmoki-Minsk võistkonnaga. Lisaks on sellel aastal kalendris veel kaks võõrsilmängu, kui detsembris kohtutakse Nižni-Novgorodi ja Kaasani Unicsiga. Ilmselt võib aga kalender veel täieneda, kuna Covid-19 viirus on teinud omad korrektuurid ja kõiki selle hooaja mänge hetkel veel paika pandud ei olegi.

scroll to top
Inline
Inline