fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo võõrustab Jenisseid, kelle võitmine play-offi silmas pidades on kohustuslik

Avatar
-BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond | Foto: BC Kalev/Cramo

BC Kalev/Cramo kohtub veebruarikuu esimesel päeval VTB Ühisliiga raames Kalevi spordihallis ühe oma lähikonkurendi Krasnojarski Jenissei meeskonnaga. Vastased on seni kogunud Kalev/Cramoga sama palju võite ning asuvad turniiritabelis vahetult kalevlaste selja taga, seega on tabeliseisu mõttes tegemist äärmiselt olulise kohtumisega.

Krasnojarski Jenissei on seni pidanud 12 mängu ning võitnud neist kaks. Novembris alistati Permi Parma meeskond ning viimati 24. jaanuaril Astana tulemusega 77:76. Viimases kohtumises tegid parima esituse ameeriklased Tyus Battle (22 punkti ja 5 söötu) ning Dustin Hogue (13 punkti ja 12 lauapalli), kuid kaasa ei teinud meeskonna üks liidreid Mihhail Kulagin. 2021. aastal on saadud ka kaks kaotust, kui jaanuari esimeses mängus jäädi alla Peterburi Zeniidile 67:85 ning seejärel võttis novembrikuise kaotuse eest kindla revanši Permi Parma (86:52).

Meeskonna rünnakuliidriks on seni olnud Venemaa koondislane ja endine Moskva CSKA mängija, 194 cm pikkune tagamängija Mihhail Kulagin, kes on kogunud keskmiselt 16,7 punkti, 3,7 lauapalli ja 2,7 söötu. Teised põhitegijad on eelkõige USA päritolu leegionärid, keda on meeskonnas kokku viis. Täpselt kahe meetri pikkune ääremängija Leyton Hammonds on kogunud 12,3 punkti ja 4,2 lauapalli mängu kohta.

Parimaks lauavõitlejaks on kõigest 198 sentimeetri pikkune keskmängija Dustin Hogue, kes kogunud 11,6 punkti ja 8,5 lauapalli. Kahekohalise punktisummani on jõudnud veel samuti 198 sentimeetri pikkune tagamängija Tyus Battle, kelle arvele on kogunenud 11,3 silma. Meeskonna parimaks söötjaks on olnud 185 sentimeetri pikkune mängujuht Kerron Johnson, kelle keskmised on sellel hooajal olnud 8,4 punkti ja 4,2 korvisöötu.

Kalev/Cramo meeskond on tänaseks jõudnud pidada 11 mängu, millest võidetud kaks ning sellega paiknetakse 13 meeskonna seas 11. kohal. Napilt edestatakse samuti kahe võidu peal olevaid Jenisseid ning Minski Tsmokit. Viimati näidati kolmel esimesel veerandajal korralikku mängupilti tugeva Poola klubi Zielona Gora vastu, kuid ilma kolme põhitegijata mängides meeskonna jõud viimasel veerandil rauges ning vastu tuli võtta 79:86 kaotus. Tiimi parimad olid Marcus Keene 24 punkti ja 5 sööduga ning Janari Jõesaar 18 silmaga. Mõlemad võidud on kalevlased saanud Tsmoki vastu ning esmaspäeval on hea võimalus oma võiduarvet kasvatada.

Kalevi parim korvikütt ja sööduandja on olnud Marcus Keene, kellel kirjas 19,2 punkti ja 5,2 resultatiivset söötu mängu kohta. Ainult kahes matšis kaasa löönud Chavaughn Lewise keskmisteks näitajateks on olnud 15,5 punkti, 5,5 lauapalli ja 3,5 söötu. Parima eestlasena on Janari Jõesaar kogunud 12,3 punkti ja 7,3 lauapalli mängu kohta. Keskmiselt kahekohalise punktisummani on jõudnud veel kaks korvialust mängijat – keskmängija Devin Thomas 11,4 ning ääremängija Maurice Kemp 11,3 punktiga. Lisaks on mõlemad mehed ka 8 lauapalliga mängust jagamas meeskonna parima lauavõitleja nimetust.

Meeskondlikus statistikas kuulub Jenissei enamiku näitajate poolest liiga viimaste hulka ning seni pole selles vallas oma näitajate poolest jalgu alla saanud ka Kalev/Cramo meeskond. Oma järgmisest vastasest ollakse siiski enamikes näitajates veidi paremad. Kalevlased on visanud Jenisseist mõnevõrra rohkem punkte mängu kohta ning jaganud ka enam korvisööte. Vene klubi on napilt parem olnud lauavõitluses, visketabavuses on väike paremus Kalev/Cramol.

Suur vahe tuleb sisse aga tehtud vigade arvestuses, kus vastased on teinud liigas mängu kohta kõige rohkem isiklikke vigu (24,5), samal ajal kui Kalev/Cramo näitaja on selles osas VTB madalaim (18,4 viga). Väljameelitatud vigadega on aga seis täpselt vastupidine, kus Jenissei on liiga paremuselt teine meeskond, Kalev/Cramo aga viimane. Oluliselt vähem teevad Cramo mängijad pallikaotusi, keskmiselt 12,9 mängu kohta, samal ajal kui vastaste näitaja 15,9 on liiga kõrgeim. Suure pallikaotuste hulga kõrval on vastased teinud liigas kõige vähem vaheltlõikeid (5 mängust), Kalev/Cramo vastav näitaja, 8,4, kuulub liiga keskmike hulka.

Endiselt on Kalevil väljas tagamees Chavaugh Lewis, kellele tehakse neljapäeval uus magnetuuring ning siis pannakse paika edasine plaan. Devin Thomase ja Kregor Hermeti taastumine koroonaviirusest on kulgenud eeldatust raskemini, mistõttu nende võimalik osalemine otsustatakse alles vahetult kohtumise eel.

Eestikeelsete kommentaaridega on esmaspäeval, 1. veebruaril kell 19 algavast mängust võimalik pilti näha üksnes sport.television.ee keskkonnast ja seoses koroonapiirangutega kahjuks mängule pileteid ei müüda.

Veebruarisse on Kalev/Cramol plaanitud veel kolm mängu, kõik Venemaal. Esmalt kohtutakse 7. veebruaril Moskvas kohaliku CSKA-ga ning seejärel on ees ootamas sõit Permi, kus kavatsetakse kohaliku meeskonnaga kohtuda nii 9. kui 12. veebruaril. Teine mäng neist asendab jaanuari alguses Kalev/Cramo meeskonda tabanud viiruselaine tõttu ära jäänud kodumängu. Seejärel peaks Kalev/Cramol tulema VTB-s aga väike paus ning järgmised mängud on kalendris kirjas alles märtsis.

scroll to top
Inline
Inline