fbpx
Close

EELVAADE | Võidu pealt tulev Kalev/Cramo võõrustab endise NBA tsentri poolt juhendatavat Poola klubi

Avatar
-Devin Thomas ja Marcus Keene | Foto: BC Kalev/Cramo

BC Kalev/Cramo peab jaanuarikuu viimase mängu VTB Ühisliigas koduväljakul, kui reedel, 29. jaanuaril kell 19:00 kohtutakse Kalevi Spordihallis Zielona Gora Enea Zastal meeskonnaga. Poolast pärit vastased on tegemas VTB liigas väga tugevat hooaega ning hetkel ollakse turniiritabelis kõrgel kuuendal kohal. Kalev/Cramo peab endiselt hakkama saama ilma Chavaughn Lewise ja Kregor Hermetita, Devin Thomase võimalik osalemine selgub vahetult enne kohtumist.

Zielona Gora on seni pidanud 15 mängu ning kogunud kaheksa võitu ja seitse kaotust, sealjuures on viimasest kuuest mängust võidetud lausa viis. Jaanuaris on peetud kolm mängu, napp 64:65 kaotus tuli vastu võtta Unicsilt ning seejärel on võidetud 80:75 Minski Tsmoki võistkonda ja 77:64 Avtodori. Kalev/Cramoga sellel hooajal veel kohtutud ei ole, kalevlaste positiivsete koroonaproovide tõttu lükkus edasi 9. jaanuarile plaanitud mäng Poolas. Lisaks VTB liigale osaletakse ka Poola meistrisarjas ning ka seal läheb samuti väga hästi – 21 võidu ja 2 kaotusega ollakse eeskujulikult tabelit juhtimas.

Meeskonna kindlaks liidriks on kujunenud Taani koondislane Iffe Lundberg. Suurepärast hooaega tegev 26-aastane ja 193 cm pikkune tagamängija on senistes mängudes kogunud keskmiselt 19,8 puntki, 3,7 lauapalli ja 5,3 resultatiivset söötu. Paremuselt teiseks korvikütiks on meie publikule väga hästi tuntud mees, lätlasest ääremängija Ronalds Freimanis. Kahel hooajal ka Kalev/Cramo särki kandnud palluri keskmisteks näitajateks on olnud 17,3 punkti ja 4,8 lauapalli mängu kohta. Korvialust valitseb 213 cm pikkune USA päritolu keskmängija Geoffrey Groselle, kes on kogunud keskmiselt 15,7 punkti ja 6,6 lauapalli mängu kohta.

Kohalikest mängijatest on seni kõige olulisemas rollis olnud 194 cm pikkune noor tagamängija Marcel Ponitka, kelle arvele on jäänud keskmiselt 9,5 puntki ja 3,9 resultatiivset söötu. Aga Ponitka on värskelt klubist lahkunud ja momendil rohkem Poola päritolu mehi põhitegijate hulka ei kuulu. Keskmiselt üle 20 minuti mänguaega on saanud veel kolm ameeriklast (Kris Richard, Cecil Williams, Blake Reynolds) ja üks lätlane (Janis Berzins). Meeskonna peatreenerina jätkab teist hooaega omal ajal mängijana ka NBA-sse jõudnud horvaat Žan Tabak.

Kalev/Cramo meeskond on seni peetud kümnest mängust saanud ainsad kaks võitu Minski Tsmoki võistkonna vastu ning sellega ollakse 13 meeskonna seas 11. kohal. Eesti esindusklubi on tugevasti räsinud nii vigastused kui koroonaviirus, ka viimatises 80:72 võidumängus Minski vastu tuli hakkama saada ilma kolme põhitegijata. Selles mängus kerkis meeskonna suurimaks korvikütiks hooaja parima mängu teinud lätlane Janis Kaufmanis, kes kogus 23 punkti (kaugvisked 4/7). Silmapaistva esituse tegi 20 punkti ja 12 lauapalliga Maurice Kemp.

Statistikatabelis on Kalev/Cramo mängijatest endiselt resultatiivseim mängujuht Marcus Keene, kes on kogunud 18,6 punkti ja 5,9 söötu mängu kohta. Ainult kahes mängus kaasa löönud Chavaughn Lewise keskmisteks näitajateks on olnud 15,5 punkti, 5,5 lauapalli ja 3,5 söötu. Keskmiselt kahekohalise punktisummani on jõudnud veel kolm meest – Maurice Kemp on 12,6 punkti ja 9 lauapalliga ühtlasi meeskonna parim lauavõitleja. Keskmängija Devin Thomas on kogunud 11,4 punkti ja 8 lauapalli ning Janari Jõesaar parima eestlasena 10,3 punkti ja 8 lauapalli mängust.

Meeskondlikus statistikas on enamuses näitajates parem olnud Poola klubi. Visatud on rohkem punkte (84,7 vs 74,8), saadud enam lauapalle (34,6 vs 31,8) ning tabatud täpsemalt nii kaugelt, lähedalt kui vabaviskejoone tagant. Kahepunktivisete tabavuselt on Zielona Gora meeskond olnud lausa liiga paremuselt kolmas meeskond (55,7%). Kalev/Cramo on olnud parem kahe näitaja poolest – tehakse vähem isiklikke vigu ning pallikaotusi.

Eestikeelsete kommentaaridega on mängust võimalik pilti näha üksnes sport.television.ee keskkonnast ja seoses koroonapiirangutega kahjuks mängule pileteid ei müüda.

Veebruari alguses on Kalev/Cramo VTB-liiga kalender väga tihe, 12 päeva jooksul on plaanitud pidada neli mängu. 1. veebruaril on kavas kodumäng liiga punase laterna Krasnojarski Jenissei vastu ning seejärel siirdutakse Venemaa turneele. Esmalt kohtutakse 7. veebruaril Moskvas kohaliku CSKA-ga ning seejärel on ees ootamas sõit Permi, kus esialgsete plaanide kohaselt kohtutakse kohaliku meeskonnaga nii 9. kui 12. veebruaril. Teine mäng neist asendab jaanuari alguses Kalev/Cramo meeskonda tabanud viiruselaine tõttu ära jäänud kodumängu. Kuna vastane oli tolleks mänguks juba Eestisse sõitnud, lepiti kokku kordusmängu pidamises Permis.

scroll to top
Inline
Inline