fbpx
Close

Eesti 3×3 korvpall on suurem kui kunagi varem

-3x3 korvpall Eestis | Foto: tanavakorvpall.ee

-3×3 korvpall Eestis | Foto: tanavakorvpall.ee

Iga kuu alguses saadab FIBA automaatse e-mailiga 3×3 kõikidele alaliitudele riigi 3×3 korvpalli raporti. Eestil on põhjust rahul olla, kuna rohkem kui kunagi varem on meil:

  • Aktiivseid 3×3 mängijaid ehk neid, kes on viimase 12-kuu jooksul vähemalt ühel 3×3 turniiril osalenud. Kokku 2801 mängijat.
  • Aktiivseid ja ametlike korralduskontodega 3×3 turniiride korraldajaid, keda on kokku 27 (aasta tagasi oli FIBA 3×3 süsteemis vaid 3).
  • 3×3 turniire – viimase 12 kuu jooksul on toimunud kokku 98 3×3 turniiri. Oleme sellega maailmas lausa 7 kohal, vaid Prantsusmaal, Venemaal ja Hiinas on aasta jooksul toimunud üle 200 turniiri.

Ka 3×3 mängude koguarv on tõusnud pea 2323 mängult aastas tänaseks rohkem täpselt 3300 mänguni aastas, kuid tulenevalt suuremate suviste põhietappide kadumiselt, on viimase 4 kuu jooksul see siiski 255 mängu võrra langenud.

Eesti Korvpalliliit on eelkõige rahul sellega, et turniiride korraldajad on avastanud FIBA 3×3 süsteemi oma võistluste läbiviimiseks, kuna FIBA 3×3 ränkingupunkte saab koguda vaid nendelt turniiridelt, mille mängijad ja tulemused on süsteemi sisestatud. Ametlike 3×3 turniirikorraldajate sekka on lisandunud nii uute mänguväljakute avajad (Simuna, Kivi-Vigala), linnaosavalitsused (Nõmme LOV tegi ära, Kristiine LOV-s on tulemas), korvpallurid ja sõbrad, kes on oma turniirid FIBA süsteemi saanud (Martin Dorbek Illustes ja Ei,Emotsiooni mehed Kosel), suvepäevade ja muude ürituste raames 3×3 turniire läbiviinud korraldajad (Eesti Akadeemiline Spordiliit üliõpilaste suvepäevadel, Abja-Paluoja suvepäevad) ja mitmed teised, kirjutab tanavakorvpall.ee.

3×3 suvi ei ole veel läbi:

  • Sel reedel toimuvad 3×3 Saaremaa meistrivõistlused (tulemused lisatakse 3×3 süsteemi peale turniiri toimumist).
  • Ghetto Basket Estonia on suve jooksul mitmeid 3×3 turniire läbi viinud ning korraldavad ka sel pühapäeval “3×3 Lasnamäe Open 2018” võistlust ja 18. 18. augustil oma suvise sarja finaalvõistlust.
  • Järgmisel laupäeval, 11. augustil selguvad “OlyBet 3×3 Tallinn Openil” 3×3 tänavakorvpalli Eesti meistrid 2018.
  • 18. augustil toimub Ida-Virumaal traditsiooniline IB Lampi mälestusturniir, millel seekord auhinnad suuremad kui varem.

Eesti on FIBA 3×3 maailma ränkingus hetkel #13 kohal, kusjuures napilt edestame USA-d. Selleks, et kohta hoida ehk saada pääse ka 2019. aasta FIBA 3×3 maailmameistrivõistlustele Amsterdamis, tulevad kasuks kõik veel enne 1. novembrit 2018 toimuvad 3×3 turniirid, kuid eelkõige nendel osalevad mängijad, kelle osalusest ja ränkingupunktidest sõltub, kas pääseme taaskord olümpiaalal maailma 20 riigi sekka.

scroll to top