Eesti korvpallikoondis saab ennast proovile panna USA vastu

-Noorte olümpiamängude 3x3 korvpalli alagrupid | Foto: 3x3YOG

-Noorte olümpiamängude 3×3 korvpalli alagrupid | Foto: 3x3YOG

Kolmapäeval avalikustati oktoobris Buenos Aireses toimuvate noorte olümpiamängude 3×3 korvpalli alagrupid, kus Eesti U18 noormehed mängivad USA, Argentiina, Venemaa ja Mongoolia vastu. Neidudel on D-alagrupis vastasteks Holland, Tšehhi, Hispaania ja Austraalia.

Eesti U18 noormehed pääsesid noorte olümpiamängudele esmakordselt, kuid saavad kohe võistluste avapäeval, 7. oktoobril pidada olümpiaturniiri avamängu Mongoolia vastu. Noormeeste alagrupimängud toimuvad:

• 14. oktoobril, kell 18:30: Eesti vs Austraalia

Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhi, Reigo Kimmeli sõnul sattusid Eesti 3×3 koondised väga tugevatesse alagruppidesse, kus alahinnata ei saa isegi avamängu vastast Mongooliat, rääkimata kodupubliku ees mängivast Argentiinast, Venemaast või USA-st, kus 3 mängijat on üle 2-meetri pikad. Ka neidude alagruppi võib Kimmeli sõnul pidada raskeks, kus eeldatavalt nõrgemad vastased (Sri Lanka, Andorra, Indoneesia, Egiptus, Iraan jt), mängivad teistes alagruppides.

3×3 korvpallis võib 10-minutilises mängus kõike juhtuda, näiteks 2011. aastal toimunud FIBA U18 3×3 korvpalli maailmameistrivõistlustel alistas Eesti 3×3 koondis (Laane, Nurger, Põldoja, Paasoja) veerandfinaalis ka USA võistkonna.

2014. aasta Nanjingis toimunud noorte olümpiamängudel osalenud Eesti U18 3×3 neidude koondis (Kadri-Ann Lass, Kadri Uiga, Marie Roosalu ja Tatjana Razguljajeva) sai kokkuvõttes 6. koha, kui veerandfinaalis tuli 21-12 kaotus vastu võtta olümpiavõitjaks tulnud USA võistkonna käest.

Eesti delegatsioon noorte olümpiamängudele koosneb 23 sportlasest, kellest 8 mängivad 3×3 korvpalli. Delegatsioon asub Buenos Airese poole teele 2. oktoobril kell 18:00.

-U18 3×3 Eesti koondised | Foto: Siim Semiskar