Eesti noormängijad jätkavad Tšehhis võidukalt, Konontšuk kerkis meeskonna resultatiivseimaks

-Artur Konontšuk | Foto: Siim Semiskar

Mark-Andreas Jaaksoni ja Artur Konontšuki kodumeeskond GBA Europe jätkab Tšehhi U19 vanuseklassi võistlussarjas ehk U19 Extraligas edukalt, teenides läinud nädalavahetusel kaks võitu.

Laupäevases kohtumises alistas avaveerandil lausa 40 punkti visanud GBA U19 meeskond kodusaalis Ostrava Snakesi eakaaslased 101:73 (40:12, 20:20, 25:17, 16:24).

Algviisikus alustanud Jaakson viskas 24 minutiga 12 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 2/3, vabavisked 2/2), võttis 5 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu ning tegi 5 pallikaotust ja 3 viga.

Vahetusmeeste pingilt mängu sekkunud Konontšuk viibis väljakul 19,5 minutit, mille jooksul viskas samuti 12 punkti (kahesed 5/8, kolmesed 0/3, vabavisked 2/2), võttis 6 lauapalli, andis ühe korvisöödu, sooritas ühe vaheltlõike ja tegi ühe pallikaotuse.

Pühapäeval peetud kodumängus teenis GBA 90:83 (25:21, 20:18, 24:20, 21:24) võidu Prostejovi Orli meeskonna üle.

Algviisikus alustanud Jaakson kogus ligi 34 minutiga 13 punkti (kahesed 3/12, kolmesed 2/4, vabavisked 1/2), 4 lauapalli, 2 korvisöötu, ühe vaheltlõike, ühe bloki, ühe pallikaotuse ja 2 viga.

Pingilt alustanud Konontšuk teenis mänguaega ligi 36 minutit ja viskas selle ajaga meeskonna parimana 21 punkti (kahesed 9/12, vabavisked 3/3). Lisaks kirjutati 18-aastase ääremängija arvele 9 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja 3 viga.

GBA U19 meeskond jätkab hooaega üheksa võidu ja ühe kaotusega, millega turniiritabelis hoitakse 2. kohta. Järgmised mängud Tšehhi U19 vanuseklassi võistlussarjas peetakse 8. ja 9. detsembril.