fbpx
Close

Kindel kaotus kuuendas voorus kukutas Fantaasia Fredi tabeli lõpuossa

-James Harden | Foto: AFP/Scanpix

-James Harden | Foto: AFP/Scanpix

Esimene lumi toob endaga alati kaasa teatava õndsustunde, sest kõik, mis porine ja must, saab kaetud puhta vaibaga. Sarnaselt võib tunda end ka fantaasiakorvpalli maailmas, kus igale kehvale nädalale järgneb esmaspäev ehk kõik algab taas nullist.

Fred ootas selle nädala esmaspäeva eriti innukalt, sest eelmises voorus saadud 1-8 kaotus Desperado Ehitus BC-le ei maitsenud just hästi. Ainsa kategooriavõidu sai Korvpall24.ee meeskond pallikaotuste arvestuses, viimasel mängupäeval jahitud blokkide kategooria jäi napilt saavutamata. Pettumust valmistasid taaskord visketabavuse näitajad (41,5% ja 70,3%), millega on raske kategooriavõitu loota. Ühtlasi tuli teha ka paar sunnitud vahetust, kuna Josh Okogie ja Derrick White ei suutnud treenerite usaldust võita. Kui juba Gregg Popovich (Derrick White`i treener – toim.) mängijat ei usalda, siis pole põhjust ka Fredil teda pingiotsal soojendada. Vahetused tõid Fredi strateegiasse striimimise mõiste, mis sisuliselt tähendab pidevat rollimängijate vahetust. Strateegia suurendab meeskonna mängude üldarvu, kuid Fredi liiga reeglite järgi saab vabaagentide seas teha iganädalaselt maksimaalselt 5 tehingut. Kõik “varupadrunid” kasutas Fred eelmises voorus ka ära.

Kuuenda vooru kohtumistest võiks ära märkida We Love T*tsi (3.) nappi allajäämist BC Kohila Paberivabrikule (19.). Sarnase skooriga (4-5) kaotus tuli vastu võtta ka tabeli teisel real asuval Tartu Kavaleridel, kes tunnistas Nuia Huntide (7.) paremust.

Roto-tabelis läks Fredil kaduma 4 punkti ning Korvpall24.ee jätkab tabeli viimasel real. Fredi viimase vooru vastane Desperado Ehitus BC asub kõrgel 5. positsioonil.

Üldises paremustabelis jätkavad kindlalt kaks esimest – The Trumps ja Tartu Kavalerid. Kolmandale positsioonile on tõusnud Tallinna Torm (eelmisel nädalal 5.). Korvpall24.ee on langenud 18. kohale ehk jääks hetkel play-offist välja.

Kuue vooru järel on paslik teha ka esimesi kokkuvõtteid. Fredi hakkas huvitama, kuivõrd on meeskonnad draftist alates muutunud. Selgus, et tänaseks on 70% (182/260) valitud mängijatest endiselt samas meeskonnas. Järgnevas tabelis on vastavad protsendid ka draftivoorude kaupa välja toodud. Numbrid räägivad, et 9 esimese vooruga moodustub meeskonna tuumik, neli viimast vooru kasutatakse kas riskimiseks või lihtsalt katsetusteks, kuna hooaja algul pole kõikide mängijate roll täpselt teada.

Drafti voor Endiselt samas meeskonnas
1 85%
2 85%
3 95%
4 80%
5 80%
6 95%
7 80%
8 85%
9 80%
10 45%
11 35%
12 45%
13 20%

Mängijate TOPis jätkab teist nädalalt liidrina Paul George. Teisele positsioonile trügis Memphise keskmängija Marc Gasol (2.), kelle hea mäng on üks põhjuseid, miks Grizzlies asub Läänekonverentsis esinelikus. Houston Rocketsi liider James Harden (13.) ei ole küll tabeli kõige teravamas tipus, kuid eelmise nädala kolmes mängus visatud 38,7 punkti ja 10 tulemuslikku söötu kinnitavad, et mehe vorm on tõusuteel. Fredi mängijatest asub Ben Simmons 28. kohal, Jamal Murray (48.) mahub samuti viiekümne parema hulka.

Seitsmes voor annab Korvpall24.ee meeskonnale vastaseks Narva Brigaadi (20.), keda lõppenud nädala tulemuste võrdluses edestati 5-4. Narvakate parimad sel hooajal on Clint Capela, JJ Redick ja Donovan Mitchell. Pingiotsal on ka lätlaste superstaar Kristaps Porzingis, kuid teda ei ole veel niipea palliplatsile oodata.


Fantaasia Fred on Korvpall24.ee toimetuse poolt loodud tegelane, kes osaleb NBA fantaasiakorvpalli liigas ning kajastab iganädalaselt enda meeskonna käekäiku. Eesmärgiks on tuua fantaasiakorvpalli maailm portaali lugejaile lähemale ning juhtida hooaja käigus tähelepanu olulistele nüanssidele. Rubriiki lähemalt tutvustava loo leiab siit.

scroll to top