Tartu Ülikool/Eviko U16 saavutas EYBL-i esimesel etapil 3. koha, TTÜ KK oli 6.

-Tartu Ülikool/Eviko U16 | Tartu Ülikooli korvpallikool Facebook

Tartu Ülikool/Eviko U16 võistkond, kes on täiendatud kolme Rapla KK mängijaga, alustas EYBL-i hooaega Riias. Esimesel etapil saavutati kolm võitu ja kaks kaotust, mis andis etapil kolmanda koha. TTÜ KK oli Riias kahe võidu ja kolme kaotusega kuues.

Esimesel päeval saavutati kaks kindlat võitu, kui alistati Vilniuse KM-Tekno 53:32 ja BS Riga 69:56. Teisel päeval tuli vastu võtta kaks kaotust, kui esmalt kaotati punkt-punkti mängus BC Ezerzemele 55:59 ja õhtuses mängus suurelt BC Žalgirisele 44:65, kirjutab Tartu Ülikooli korvpallikool oma Facebooki lehel.

Viimasel päeval mindi vastamisi BS Adaziga, teadmises, et 7 punktine võit tagab etapil kolmanda koha, kaotus aga jätab meid kuuendaks. Mängu alustas paremini Adazi, juhtides poolajaks 35:27. Teisel poolajal pani TÜ/Eviko kaitses sisse teise käigu ja oma agressiivse kaitsega lõhuti lätlaste mängujoonis. TÜ/Eviko võitis teise poolaja 41:11 ja kogu mängu 68:46.

Tartu Ülikool/Eviko võistkonnast valiti tähtede viisikusse Markus Heinakroon, kes oli oma meeskonna parim punktitooja (12,8). Võistkonna parimaks mängijaks tunnistati Kaspar Sepp, kelle nimele jäi oma tiimist kõige rohkem lauapalle (8,8) ja parim efektiivsustegur (17,0).

Teise Eesti tiimina osalenud TTÜ KK teenis etapilt 2 võitu ja 3 kaotust, kui kaotati BC Ezerzemele (54:57), BC Žalgirisele (46:70) ja TSOP Kondrašinale (39:47) ning võideti VKM-Teknot (55:53) ja BS Rigat (62:56).

Meeskonna kindlaks liidriks kerkis 15-aastane Ken Martti Reinart, kes oli oma meeskonna parim enamuses olulistes kategooriates – mänguminutid (29,2), punktid (14,8), lauapallid (12,8), resultatiivsed söödud (5,2), vaheltlõiked 3,0 ning efektiivsustegur (24,2).