fbpx
Close

Eesti noortekoondislane vedas USA-s 35 punktiga vaid viiekesi mänginud koolitiimi võidule

-Johannes Kirsipuu | Foto: Siim Semiskar

-Johannes Kirsipuu | Foto: Siim Semiskar

Esmaspäeval tegi USA-s keskkoolis õppiv ja korvpalli mängiv Eesti noortekoondislane Johannes Kirsipuu raskel hetkel suurepärase esituse, kui aitas Scotland Campus Sportsi meeskonnal võõrsil 62:51 alistada Silver Oak Academy tiimi.

Lõpuks viis kolmepunktiviset tabanud 16-aastane ja 186 cm pikkune eestlasest tagamees tõi mängu parimana 35 punkti ehk tunduvalt rohkem kui pooled oma meeskonna skoorist. Juba avapoolajal oli Kirsipuul koos 22 silma ning mängu lõpuks realiseeris ta külmavereliselt ka vabaviskeid (lõpuks 8/8), mis kustutasid vastaste tagasitulekuvõimalused.

“Ausalt öeldes ma lihtsalt läksin ja mängisin. Ma ei pane mingeid kõrvalisi asju tähele. Ma teadsin, et pean skooritegemisel olema agressiivne ja oma tiimikaaslased kaasama. Me mängisime vaid viiekesi ning taipasin, et mul tuleb võtta liidriroll,” kommenteeris Kirsipuu pärast mängu kooli tegemistest kirjutava ajakirjaniku blogi vahendusel.

Erinevatel põhjustel pidi Scotland Campus Sports selle kohtumise pidama vaid viie mängijaga, kuid vigadega hättasattumist suudeti vältida ning füüsiliselt peeti samuti kogu mäng vastu. “See oli täiesti meeskondlik võit. Kõik andsid sellise panuse nagu neilt antud olukorras oli võimalik,” lisas Kirsipuu.

Võitjate paremuselt teine skooritegija pärast eestlasest tagamängijat oli 16-aastane brasiillane Enrique Rossiter, kes tõi enda hooaja parimad 14 silma. Kaotajate edukaim oli 20 punkti kogunud Darnell Jordan.

scroll to top