fbpx
Close

Merike Anderson tegi Venemaa tippklubi vastu tänavuse parima esituse Euroliigas

-Merike Anderson ja Castors Braine | Foto: Castors Braine

-Merike Anderson ja Castors Braine | Foto: Castors Braine

Korvpalli naiste Euroliigas pidid Merike Anderson ja Castors Braine kolmapäeval tunnistama Venemaa tippklubi Jekaterinburgi UMMC veenvat 50-punktilist 103:53 (32:13, 25:7, 20:18, 26:15) paremust.

36-aastane pikaaegne Eesti koondise tagamängija teenis kaheksa naisega hakkama saanud Belgia klubi ridades mänguaega 17 minutit ning kogus 9 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/3, vabavisked 2/2), ühe lauapalli, ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ning langes viie veaga pingile.

Andersoni efektiivsusnäitaja 8 oli koos 10 punkti kirja saanud Celeste Trahan-Davisega oma tiimi parim ning +/- näitaja poolest (-15) oli ta samuti Castors Braine’i üks edukamaid, jagades seda au temast poole vähem mänguaega teeninud Sien Devliegheriga, kes protokolli kogus 9 minutiga vaid ühe pallikaotuse.

Tegemist oli Andersoni senise hooaja parima esitusega Euroliigas, kui ületatud sai tänavune punktirekord 6 ning ka mänguminutite arv 16. Seni on eestlanna sel hooajal minuteid teeninud viies Euroliiga mängus.

Jekaterinburgi naiskonna parimad olid 32 punkti ja 6 lauapalli kogunud Maria Vadejeva, 15 silma toonud Kayla McBride ning 14 punkti ja 12 lauapalli kogunud Natalia Vieru.

Euroliiga A-alagrupis on Jekaterinburg UMMC täisedu seitsme võiduga hoidmas liidrikohta, Castors Braine on ühe võidu ja kuue kaotusega eelviimasel ehk 7. real.

scroll to top