fbpx
Close

Eesti tüdrukud võitsid Riias ilma kohtuniketa mängitud 3×3 korvpalli turniiri

Avatar
-Siilikad | Foto: Reigo Kimmel

Neljapäeval Riias toimunud Ghetto Basket 3×3 korvpalli avaetapi võitsid U15 tüdrukute arvestuses Eesti võistkond Siilikad, kes mängisid koosseisus Sille-Liis Mölder, Anna-Liisa Vannamik, Kristel Rattasepp ning Kätlin Kangur.

U15 tüdrukute sarjas osales kokku 8 võistkonda, kes kõigepealt mängisid ühes alagrupis kõik omavahel läbi. Seejärel jätkasid 4 paremat võistlust poolfinaalis, kuhu Siilikad läksid kindla favoriidina alistades kõik 7 alagrupi mängu. Eesti tüdrukud ei vääratanud ka poolfinaalis ning finaalis, mis võideti 11:5 seisuga, kirjutab tanavakorvpall.ee.

Läti turniiri kohapeal jälginud Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juhi Reigo Kimmeli hinnangul on Läti Ghetto Basketi 3×3 turniirid hoopis mingist teisest ooperist, kui teised seni nähtud võistlused. “Ühest küljest on kohapeal suur võistlusareen, mida ümbritseb 15 tänavakorvpalli konstruktsiooni, võistkondi kokku julgelt üle 100 ehk üle kahe korra rohkem kui Eesti turniiridel, DJ mängib muusikat, esinevad räpparid ja muud tegelased, kaks päevajuhti juhivad vägesid ning toimuvad ka muud tegevused, näiteks kanistri käes hoidmise võistlus jne. Teisest küljest – puuduvad kohtunikud (va U11 sari, kus noored ei pruugi ise punkte osata lugeda), asfaltväljakutel puuduvad äärejooned ehk mängu ajal võib palli tuua ka kümnekonna meetri kauguselt, mängu alguses toimub loosi asemel palli rebimine, mis võib mõnel puhul pikalt aega võtta ning mängude aja ja koha lepivad võistkonnad ise vastastega kohapeal kokku. Mängudel pole ka ajalimiiti ehk mängitakse 11 punktini. Seejärel ütlevad võistkonnad ise oma tulemuse kohtunikule, kes selle kirja paneb,” oli Kimmel võistluse korralduslikust poolest üllatunud.

Kuigi korralduslikult võivad Eesti 3×3 turniirid olla paremad, siis seda kahjuks mitte U15 tüdrukute sarjas, kus on Eestis pea võimatu piisaval arvul võistkondi kokku saada ja võistlusi ei toimugi. Seetõttu otsustasid Siilikad, kes Eesti 3×3 avaetapil mängisid ühes sarjas koos U18 tüdrukute ja naistega, osa võtta Läti 3×3 turniirist, kus ka tüdrukute huvi 3×3 korvpalli vastu on suurem. Ghetto Basketi 3×3 turniirid toimuvad igal neljapäeval, kus üle nädala toimub võistlusklasside muutus – järgmisel nädalal lubasid Siilikad osaleda Läti U16 3×3 tüdrukute sarjas.

“Kokkuvõttes on rõõm, et Eestis on sellisel tasemel 3×3 võistkond, kes lõunanaabrite juures ka nende oma reeglite põhjal tehtud turniiri selgelt kinni pani. Võimalik, et see formaat on Lätile sobilik, kuid juba homme vaatan üle Bauska linnas toimuva maakondliku Läti 3×3 etapi ning suundun edasi Leedu 3×3 turniiridele, et ka nende kohta ülevaadet saada ja jagada,” ütles Kimmel.

scroll to top
Inline
Inline