Eesti U14 tüdrukud alistasid Balti matši lõpetuseks harvanähtavate numbritega mängus Leedu

-Eesti neidude U14 koondis Balti matšil | Foto: Basket.lv

Riias toimunud U14 korvpallikoondiste Balti matšil teenisid nii Eesti noormehed kui neiud kolmest mängust ühe võidu. Noormehed said teisel päeval jagu Läti teisest tiimist ja neiud alistasid viimasel päeval nelikduubliga flirtinud Kätlin Kanguri vedamisel lausa 53 pallikaotust teinud Leedu koondise.

Reedel alanud turniiri avalöök oli Eesti tiimidele nukker, kui noormehed kaotasid Lätile kindlalt 55:92 (19:17, 18:25, 7:26, 11:24) ja neiud 30:83 (7:20, 5:29, 7:21, 11:13).

Esimese veerandi võitnud ja poolajal vaid viie silmaga taga olnud Eesti poisid lagunesid kolmandal veerandil, kui suudeti visata vaid 7 silma. Ka viimasel veerandil suutsid lätlased eduseisu veel oluliselt suurendada.

Pingilt sekkunud Renee Raiste kerkis 14 punkti ja 5 lauapalliga tiimi parimaks, Karl Ristna viskas 10 silma, Karl Johan Vändra kogus 9 punkti ja Kermo Sepik 8 silma. Lätlaste poolel tõi Toms Lukass Ailis 19 punkti ja 12 lauapalli.

Eesti neidude pooled punktid kanti Kätlin Kanguri kontole, kes hankis ka 11 lauapalli, tegi 3 vaheltlõiget ja pani 3 blokki. Lätlannade edukaim oli Megija Zeltina 14 punkti ja 10 lauapalliga.

Laupäeval läks Eesti koondistel oluliselt paremini, kui noormeeste koondis võitis Läti “Punase” meeskonna numbritega 67:58 (15:15, 23:15, 20:14, 9:14). Tütarlapsed jäid tasavägises mängus lõpuks alla numbritega 51:53 (11:10, 14:12, 9:14, 17:17).

Martin Rausbergi juhendatav Eesti U14 noormeeste koondis haaras pärast viigiseisuga lõppenud avaveerandit poolajaks kaheksapunktilise eduseisu (38:30). Kolmanda veerandi lõpuks suudeti eduseisu veelgi kasvatada ja otsustavale mänguperioodile mindi eestlaste 58:44 juhtimisel. Lätlased tegid aga neljanda mänguperioodi alguses võimsa 9:0 vahespurdi ja tulid mängu tagasi. Meie poisid suutsid aga eduseisu turvalisena hoida ja teenisid turniiri esimese võidu.

Karl Ristna kerkis 18 punktiga Eesti suurimaks korvikütiks, Kermo Sepiku arvele jäi 11 silma ning Renee Raiste lisas 9 punkti ja 9 lauapalli. Lõunanaabrite parim oli 11 punktiga Karlis Vavers.

Tüdrukute U14 koondis näitas samuti head mängu – poolajaks oldi Läti vastu ees 25:22, otsustavale neljandikule mindi lõunanaabrite korvilises eduseisus, 36:34. Kohtumine kulges kuni viimaste sekunditeni väga tasavägiselt. Seisult 51:51 tabasid vastased kaks vabaviset ja eestlannadel jäi viimaseks rünnakuks aega 23 sekundit. Kahjuks ei suudetud selle aja jooksul viskele jõuda napp kaotus oli tõsiasi.

Eesti parimaks kerkis 18 punktiga Polina Bodolevskaja, Kätlin Kanguri arvele jäi 16 punkti, 10 lauapalli, 7 resultatiivset söötu ja 7 vaheltlõiget. Elizabete Šmite ja Darta Malniece vastasid Läti poolelt võrdselt 11 punktiga.

Pühapäeval pidid suure kaotuse vastu võtma meie noormehed, kes jäid 37:97 (11:26, 8:20, 7:25, 11:26) alla Leedu eakaaslastele. Karl Ristna viskas koguni 38 pallikaotust teinud Eesti koondise kasuks 22 punkti ja hankis 9 lauapalli, leedulaste edukaim oli Kasparas Jakucionis 20 punkti, 10 lauapalli ja 5 resultatiivse sööduga.

Eesti neiud teenisid pühapäeval aga turniiri avavõidu, kui Leedust saadi jagu 58:45 (11:7, 18:11, 12:13, 17:14). Võimsa esituse tegi Kätlin Kangur, kelle arvele kogunes 22 punkti, 7 lauapalli, 7 korvisöötu ja koguni 11 vaheltlõiget. Marleen Mikiver kogus 13 silma ning Elisabeth Lill ja Polina Bodolevskaja viskasid kumbki 6 punkti ja hankisid 5 lauapalli. Leedulannad sunniti tegema koguni 53 pallikaotust.

Tulemused ja statistika on leitav Läti korvpalliliidu veebilehel SIIN.