fbpx
Close

Eesti U17 tüdrukute võistkond tagas pääsu EGBL superfinaali

-Pärnu Spordikool | Foto: basket.ee

-Pärnu Spordikool | Foto: basket.ee

Pärnu Spordikooli nime all U17 EGBL sarjas mängiv Pärnu Spordikooli ja Tartu Kalevi ühisvõistkond võistles 16.-18. veebruaril oma selle hooaja kolmandal etapil Poolas, Sopotis.

Põnevusrohkete mängude kokkuvõttes saadi etapil ll. koht, kaotades küll viimaste sekundite viskega kahe punktiga Leedu Karta U15 võistkonnale, kes ka etapi võitis. Aga kõikidest ülejäänud mängudest väljuti võitjana, vahendab basket.ee.

Eesti võistkonnast valiti Elena Sutt All Stars viisikusse, Anna Gret Asi oli etapi parim punktiviskaja ja Sonata Eliis Timofejeva valiti Eesti võistkonna parimaks.

Kogu turniiri kokkuvõttes tekkis selline seis, et oma grupi 5. kohale ehk siis viimasele superfinaali pääsejale oli neli võrdse arvu võite saanud pretendenti. 5.- 8. aprillil Liepajas toimuvasse superfinaali sai Pärnu Spordikooli võiskond tänu parimale +/- näitajale.

Kokku osales 24 võistkonda ja superfinaali pääses 8 võistkonda: Taanist BC Aabyhoi, Soomest HBH PHYK Cadets, Valgevenest COR Viktoria, Slovakkiast Young Angels Academy, Eestist Pärnu Spordikool, Valgevenest Grodnooblsport Prinemanie, Venemaalt TSOP Kondrashina ja korraldava võistkonnana BC Liepaja.

Viimasel etapil mängis võistkond koosseisus: Pärnu spordikoolist Elena Sutt, Helerin Kass, Carolyn Klaamas, Karin Pärnala, Triin Juurik, Kerli Kaasikoja ja Tartu Kalevist Anna Gret Asi, Sonata Eliis Timofejeva, Belinda Lepmets, Triiny Käämer, Anna Jürissaar, Triin Kruusla.

Veel kuulusid võistkonda ja osalesid erinevatel etappidel Pärnust Anett Alamets, Valeria Brede ja Tartust Helis Perk, Annaliisa Väljaots.

Treeneritena juhendasid neidusid Katrin Kallit Pärnu Spordikoolist ja Kaire Asi Tartu Kalevist.

scroll to top