Eesti U20 koondis kaotas viimases EM-i eelses kontrollmängus napilt Rootsile

-Ron Arnar Pehka | Foto: Siim Semiskar

Eesti noorte meeste U20 koondis pidas enne äralendu EM-ile viimase kontrollkohtumise Kilingi-Nõmmel, kui vastaseks oli Rootsi U20 esindus. Eesti tiimil tuli vastu võtta kahepunktine kaotus 58:60. Nii jäi Eesti lähima järelkasvukoondise bilanss kontrollmängudes 0-4.

Nagu kõigis eelmisteski kontrollmängudes läks Eesti juhtima, võites avaveerandi 16:7. Poolajaks seis enam-vähem tasakaalustus ning Eesti oli ees 31:27. Kolmandal veerandil saabus mõõn (6:15) ning seis enne viimast veerandit oli vastaste kasuks 50:48. Viimane veerand 10:10 ning võit Rootsile 60:58, kirjutab Basket.ee.

Eesti oli lauas napilt parem 45-44, korvisöödud 14-9, pallikaotusi meil 12, Rootsil 11. Kahepunktivisked Eesti kasuks 46% – 29%, kolmesed Rootsile 30% – 19% (meil 26/5).

Rootslastel oli pidurdamatus hoos Elijah Clarence, kes tõi 26 punkti ja 6 lauapalli. Eesti koondise edukamad olid Ron-Arnar Pehka 16 punkti, 5 lauapalli ja 5 korvisööduga, üle 33 minuti rassinud Tormi Niits 12 silma, 6 lauapalli ja 4 sööduga, Ander Talu 10 punkti, Joonas Šein 9 silmaga ning Ilja Stankevitš 4 punkti ja 16 lauapalliga.

Kaasa ei teinud Sten Saaremäel ja Märt Rosenthal, kellel mõlemal on väiksemad jalavigastused.

Noormeeste U20 EM-i B-divisjoni turniir mängitakse 13.-22. juulil Sofias. Eesti esimene vastane on Slovakkia ning veel kuuluvad B-gruppi Albaania, Sloveenia, Bulgaaria ja Moldova.