fbpx
Close

Eestlased NCAA-s: Kotsar hiilgas oma viimasel aastal, Tassi hooaja rikkus vigastus

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: AFP/Scanpix

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: AFP/Scanpix

USA üliõpilasspordi organisatsiooni NCAA juhatus langetas eelmisel nädalal otsuse, et seni pidamata konverentside ja divisjonide finaalturniirid jäetakse koroonaviiruse leviku tõttu ära. NCAA esimeses divisjonis mängivate eestlaste jaoks on hooaeg sellega lõppenud.

Heitsime põgusa pilgu USA tugevaimas üliõpilassarjas mängivate Eesti korvpallurite statistikale, et vaadata, kuidas neil tänavu läks.

Kõige edukamaks kujunes lõppenud hooaeg neljandat ja ühtlasi viimast aastat South Carolina Gamecocksi ridades mänginud Maik-Kalev Kotsari jaoks. Kõigis tänavu peetud 31 kohtumises kaasa teinud Kotsar teenis keskmiselt 30 ja pool minutit mänguaega, olles sellega oma meeskonnast enim väljakul viibinud mängija. 23-aastase eestlase arvele jäi keskmiselt 11,2 punkti, 6,3 lauapalli, 2,3 resultatiivset söötu, 1,5 vaheltlõiget ja 1,1 blokeeritud viset. Nende näitajate poolest oli ta South Carolina edukuselt kolmas korvikütt, paremusest teine söödujagaja ja liider nii lauapallide, vaheltlõigete kui ka blokeeritud visete arvestuses. Põhihooaja lõpus valiti 211 cm pikkune ääre- ja keskmängija kagukonverentsi teise sümboolsesse meeskonda.

Kotsar pärast ülikoolikarjääri viimast kodumängu:

San Francisco Donsi ridadesse kuuluv Taavi Jurkatamm lõpetas tänavu oma kolmanda ülikooliaasta. Novembri lõpus ja detsembri alguses pöidlavigastuse tõttu palliplatsilt eemale jäänud 22-aastane ja 206 cm pikkune ääremängija pääses lõppenud hooajal väljakule 24 kohtumises, kus tema keskmisteks näitajateks jäid 13 ja pool minutit, 1,1 punkti, 2,4 lauapalli, 0,8 resultatiivset söötu, 0,3 vaheltlõiget ning 0,4 blokeeritud viset.

Oma teise ülikooliaasta alguses Saint Mary’s Gaelsi põhitegijate hulka tõusnud Matthias Tassi hooajale tõmbas kriipsu peale detsembri lõpus saadud raske põlvevigastus. 20-aastane eestlane jõudis tänavu kaasa teha 14 kohtumises, kus kogus keskmiselt 23 minuti jooksul 6,6 punkti, 3,6 lauapalli, 2,2 korvisöötu, 0,6 vaheltlõiget ja 1,3 blokeeritud viset mängus. Viimase näitaja poolest oli 208 cm pikkune ääre- ja keskmängija meeskonna parim. Tassi lõppenud hooaja kõrghetkeks oli novembris peetud kohtumine Long Beach State’i vastu, kus ta viskas oma ülikoolikarjääri rekordit tähistavad 22 punkti.

Tassi pealtpanek mängus Long Beach State’i vastu:

Southern Miss Golden Eaglesi ridades palliv Artur Konontšuk tegi oma debüüthooajal kaasa 29 kohtumises ja viibis väljakul keskmiselt 26 minutit, rohkem kui ükski teine uustulnuk. 201 cm pikkuse ääremängija arvele jäi keskmiselt 6,7 punkti, 3,6 lauapalli, üks resultatiivne sööt, 0,5 vaheltlõiget ja 0,3 blokeeritud viset. 19-aastane Konontšuk tegi oma noore NCAA-karjääri parima etteaste novembris Bahama saartel peetud miniturniiril, kui viskas USA ülikoolikorvpalli absoluutsesse tippu kuuluva Gonzaga vastu 19 punkti.

Konontšuki tipphetked mängus Gonzaga vastu:

Ainsa eestlannana tänavu NCAA kõrgeimas divisjonis mänginud Anna-Helena Ehala esimese hooaja nurjas põlvevigastus. 19-aastane ääremängija jõudis Cal Poly Mustangsi eest kaasa teha vaid neli kohtumist ning pääses väljakule keskmiselt paariks minutiks, mille jooksul kogus ta 0,5 punkti ja 0,5 lauapalli mängus.

scroll to top