fbpx
Close

Matthias Tassi ilusa hooaja lõpetas raske põlvevigastus

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

-Matthias Tass | Foto: AFP/Scanpix

Teist aastat USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis Saint Mary’s Gaelsi ridades mängiva Matthias Tassi hooaeg on eelmisel nädalavahetusel saadud raske põlvevigastuse tõttu tõenäoliselt läbi.

Tass sai vigastada Eesti aja järgi pühapäeva hommikul peetud kohtumises Nevada Wolf Packi vastu, kui maandus kuus ja pool minutit enne mängu lõppu viskeürituse järel halvasti ning jäi valugrimassides väljakule lebama.

Eestlane vigastas esialgse info kohaselt parema põlve ristatisidet (ACL) ja läheb paari nädala jooksul operatsioonilauale. Korvpalliplatsile 20-aastane ääre- ja keskmängija sel hooajal enam ei naase, vahendab San Francisco Chronicle.

Tass ei soovinud Korvpall24.ee portaalile esialgu olukorda täpsemalt kommenteerida, kuid kinnitas, et ülikool avaldab jalale tehtud uuringute tulemuste teadasaamise järel ametliku pressiteate.

Oma debüüthooajal kõigis 34 mängus pingilt platsile sekkunud Tass kerkis tänavu Saint Mary’si põhimeheks, alustades 14 mängitud kohtumises 13 korral algviisikus. Tema arvele jäi keskmiselt 6,6 punkti, 3,6 lauapalli, 2,2 resultatiivset söötu ja 1,3 blokeeritud viset. Viimase näitaja poolest on Tass oma meeskonna parim.

Hooaja kõrghetkeks oli Tassil 81:63 võidumäng Long Beach State 49ersi üle, kus ta viskas oma NCAA-karjääri rekordit tähistavad 22 punkti.

Saint Mary’s on sel hooajal kogunud 13 võitu ja kaks kaotust.

scroll to top