Veideman kerkis uue Itaalia koduklubi resultatiivseimaks, Ravennale seitsmes järjestikune võit

-Rain Veideman | Foto: Siim Semiskar

Itaalia esiliigas (Serie A2) peeti nädalavahetusel selle aastanumbri viimased kohtumised. Rooma Eurobasketi ridades tegi korraliku etteaste Rain Veideman, kelle igati tõhus panus värsket koduklubi siiski võidule vedada ei suutnud. Hooaja 12. võidu võtnud Ravenna Orasi jätkab oma alagrupi liidrina, Forli 2.015 komistas kodus tabeli punase laterna vastu.

Roma Eurobasket (4-10) alustas kodus Casale Monferrato (9-5) vastu konarlikult, jäädes 3 minuti järel 3:11 kaotusseisu. Seejärel tabas Rain Veideman, visates ühtlasi avaveerandajal meeskonna 11-st punktist koguni seitse. Teisel mänguperioodil ei suutnud kodumeeskond vahet vähendada ning poolajavile kõlades näitas tabloo Rooma 31:48 kaotusseisu. Kolmandal veerandajal korrastasid väljakuperemehed kaitset ning vahe hakkas vaikselt, aga kindlalt vähenema. Kaks ja pool minutit enne veerandaja lõppu tõi Alessandro Amici kaugvise Rooma 3 punkti kaugusele (52:55), kuid neljandale mänguperioodile mindi vastu külaliste 8-punktilises eduseisus.

Veidemani kolmene viis kodumeeskonna 67:65 juhtima (7 minutit lõpuni), ent rabedalt kulgenud lõpuminutitel ei suutnud kumbki meeskond paremust maksma panna ja kohtumine sai jätku lisaajal. Casale sai paremini minema ning juhtis minut enne lisaaja lõppu kindlalt 86:77, kuid Amici ja Veidemani järjestikustel rünnakutel tabatud kaugvisked tõid Roma ühe viske kaugusele (83:86). Lõpusekundite vabavisete mängus olid külalised siiski kindlamad ning võtsid raske 89:85 (26:11, 22:20, 13:22, 11:19, 17:13) võidu.

Varasematel aastatel Udines ning Mantovas pallinud Rain Veideman viskas 38 mänguminutiga meeskonna parimana 26 punkti (kahesed 6/10, kolmesed 3/6, vabavisked 5/7), hankis 4 lauapalli ning jagas 5 korvisöötu. Eesti koondise tagamängija arvele kirjutati ka 2 pallikaotust ning 3 isiklikku viga. Külaliste ridades kerkis üleplatsimeheks 7 kaugviset tabanud Chris Roberts 27 silmaga.

Teises alagrupis alistas liider Ravenna Orasi (11-3) võõrsil tabeli keskmiku Ferrara (8-6) 88:69 (21:25, 26:13, 18:16, 23:15). Kaspar Treieri ning Mikk Jurkatamme koduklubi alustas uniselt ning leidis end kiirelt 2:10 kaotusseisust. Kodumeeskonnal lasti mängu dikteerida teise veerandaja avaminutiteni, mil 21:30 kaotusseis pöörati 13:0 vahespurdi abil 4 minutiga 34:30 eduseisuks. Poolajapausile 9-punktilise paremusega suundunud Ravenna kontrollis mängu teist poolaega kindlalt ning pikendas enda võiduseeria seitsme mänguni.

Kaspar Treier kogus 22 minutiga 14 punkti (kahesed 4/6, kolmesed 2/4), 3 lauapalli, ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ning 5 isiklikku viga. Mikk Jurkatamm lisas 16 minutiga 2 silma (kahesed 1/2, kolmesed 0/2), 4 lauapalli, 3 korvisöötu, ühe pallikaotuse ning 2 isiklikku viga. Ravenna tavapärased rünnakuliidrid Giddy Potts ja Charles Thomas tõid vastavalt 25 ja 21 punkti. Sekou Wiggs viskas Ferrara resultatiivseimana 20 punkti.

Forli (9-5) jäi kodus mõneti üllatuslikult alla tabeli viimasele Orzinuovile (2-12) 92:96 (21:25, 27:22, 17:21, 27:28). Lahtises ja võrdses mängus jagus põnevust kuni lõpuminutiteni. Erik Rushi kolmene 27 sekundit enne kohtumise lõppu tõi Forli punkti kaugusele (91:92). Seejärel tabas Stefano Bossi mõlemad vabavisked (91:94), millele Maurice Watson Jr suutis järgneval Forli rünnakul vastata ühe tabamusega kahest üritusest (92:94). Kohtumisele pani punkti Matteo Negri, tabas 11 sekundit enne lõpuvilet otsustavad vabavisked.

Forli tulemuslikeim Pierpaolo Marini kogus 18 silma, Kaspar Kitsing sel korral mänguminuteid ei teeninud. Anthony Miles hiilgas võitjate ridades üleplatsimehena 27 silmaga.

Ravenna (12-3) on Old Wild West Gir.EST alagrupi liider, Forli (9-6) jagab kolmandat kohta. Teises grupis (Gir.OVEST) asub Rooma Eurobasket (4-11) eelviimasel positsioonil.