fbpx
Close

Egert Haller võidust TTÜ vastu: sisse visates on alati hea mängida

-Egert Haller | Foto: Siim Semiskar

-Egert Haller | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliigas teenis Valga-Valka Maks&Moorits võõrsil TTÜ üle 88:81 võidu ja tõusis turniiritabelis taas kolmandaks. Pärast mängu antud kommentaarides olid nii Egert Haller kui ka Matthias Tass seda meelt, et mängu üheks võtmeks olid Valga 15 tabatud kolmepunktiviset.

“Väga hea on jälle võita,” kommenteeris eelmised kolm mängu kaotanud Valga-Valka tagamängija Egert Haller portaalile Korvpall24.ee. “Alustasime mängu hästi, aga mingi hetk vise enam ei läinud ja lasime Sten Olmre hoogu. Kolmanda veerandi lõpus saime oma asjad taas jooksma ja neljandal veerandil ei lasknud neid enam uuesti mängu tagasi,” lisas kaugelt 4/7 tabanud ja kokku 14 silma toonud Haller.

TTÜ viskas täna kolmeseid 6/16 (37,5%) ning Valga 15/35 (38,5%). Haller nõustub, et üheks võidu võtmeks olid just kaugvisked: “Meil on selline võistkond, kes palju toetub visetele. Kui vise kukub, siis on kõik võimalik, kui ei kuku, siis on pahasti. Täna panime ka raskeid viskeid sisse ning see annab meestele jõudu, et ka kaitses kõvasti rabeleda. Sisse visates on alati hea mängida, emotsioon on üleval.”

“Valga mängis päris hästi,” tunnustas TTÜ tsenter Matthias Tass vastast ja lisas: “Alguses me ei saanud kaitses pidama ja lasime neil esimesel veerandil 27 punkti visata. Nad panid raskeid üle käe kolmeseid ära ja see lõhkus meie mängu. Nad viskasid ikka väga hea protsendiga.”

Kuigi protsendid kaugvisetel olid kahel tiimil sarnased, siis suur vahe tuli sisse visete arvus ning seda tänu Valga paremale sooritusele ründelauas – 17 ründelauapalli TTÜ 9 vastu.

“Me surusime palli liiga palju korvi alla, oleks pidanud rohkem välja vaatama. Ründelauad olid mängus suureks probleemiks,” sõnas 10 punkti ja 9 lauapalli kogunud Tass.

BC Kalev/Cramo treenerivahetuse järel TTÜ-ga liitunud Tass on ülikoolimeeskonnas hästi kohanenud: “Mõistan juba kaasmängijaid hästi ning tunnetus, kuhu kellelegi sööta, on olemas. Meil on vaja hakata kaitses paremini mängima ja tegutseda meeskondlikumalt. Rünnakul me oleme päris hea meeskond, nüüd on vaja ühiselt kaitses paremini tegutseda.”

scroll to top