fbpx
Close

Endine Eesti koondislane: korvpalli tuleb nautida ning kaotustest võib õppida rohkem kui võidust

-Kerttu Jallai | Foto: Siim Semiskar

-Kerttu Jallai | Foto: Siim Semiskar

Eesti naistekoondise peatreener Janne Schasmin jätkas oma Facebooki lehel Korvpallitreener Janne rubriigiga, kus esitatakse mõned küsimused erinevatele Eesti naiste korvpalli olulistele persoonidele.

Sel korral oli vastajaks Kerttu Jallai, keda Schasmin iseloomustab kui mängija, kes oli alati rõõmus ja heatahtlik ning vabal ajal mõtles “põnevusi” välja. Väljakul oli Jallai võitleja. Kui korvi oli vaja, siis tuli pall anda Kerttule ja tehtud.

Ootamatult vara korvpallurikarjääri lõpetanud Jallai tegi oma debüüdi naiste meistriliigas juba 2006/07 hooajal Audentese särgis. Neiu jätkas Tallinna Livingu ja Eclexi nime kandnud tiimides ning viimased aastad esindas Eestis Tallinna Ülikooli naiskonda.

Ka Eesti koondise põhitegijate ringi murdnud Jallai sai ennast proovile panna ka välismaal, kui mängis Soome tippsatsis Lappenranta Catz ning Inglismaa naiskonnas Nottingham Wildcats.

Kuidas jõudsid korvpalli juurde ja mis motiveeris Sind just korvpalli mängima?

Mängisime sõbrannaga suviti pea iga päev korvpalli, kui ühel päeval jäin ma silma treener Udo Saidlale, kes mind ka sealsamas trenni kutsus. Mõni päev hiljem läksingi ja asi tundus põnev. Lisaks sain tänu sellele kohe juurde ka palju toredaid sõpru.

Kõige rohkem motiveeriski mind korvpalli mängima selle mitmekülgsus ja soov olla erinevates elementides iga kord parem. See võistlusmoment ja püüdlus pidevalt areneda oligi ehk peamiseks motivaatoriks.

Mis on kõige erilisem moment, mis Sulle oma korvpallikarjäärist meelde on jäänud?

Kõige põnevamad momendid olid erinevad turniirid ja muidugi ka koondiste esindamine. Neid hetki oli väga palju, alustades Eesti meistritiitlitest ja koondise võidumängudest. Lähiaja kõige meeldejäävam saavutus oli Eesti-Läti Ühisliiga pronksmedal TLÜ rivistuses.

Millega oled saanud lisaks mängimisele panustada meie korvpalliellu?

Keeruline öelda, aga sai ka ise veidi lastele korvpallitrenne antud.

Millega Sa hetkel tegeled ja mida on korvpalli mängimine Sulle eluks kaasa andnud?

Töötasin kolm aastat Dubais kinnisvaravaldkonnas. Kindlasti andis korvpall mulle kaasa julget pealehakkamist, distsipliini ja oskust oma tööd pühendunult teha.

Anna palun üks soovitus kõigile meie noortele korvpallitüdrukutele, kelle karjäär on alles alguses.

Tuleb olla sihikindel, pühendunud ja tugeva närviga. See annab otsustavatel hetkedel palju enesekindlust. Muidugi tuleb korvpalli nautida ning meeles pidada, et kaotustest võib vahel õppida rohkem kui võidust.

On Sul pakkuda mõni kogemus või soovitus, kuidas hetkel eriolukord üle elada?

Tänu internetile saab kodus ka väga hästi treenida või õues jooksmas käia. Küll aga soovitan veeta aega perega, suhelda ja nautida üksteise seltskonda. Võiks vahelduseks lugeda ka näiteks raamatut.

scroll to top