Erkmaa Suvekursuse meeskond alustas turniiril Itaalias kohmetult

-Erkmaa Korvpallikool | Foto: Erkmaa Korvpallikool Facebook

Kuni 15-aastaste poiste võistkondadele Itaalias korraldataval korvpalliturniiril Novipiu Cup tunnistas Erkmaa Suvekursus esimeses alagrupimatšis Treviso Basketi 89:74 (26:7, 23:25, 17:22, 23:20) paremust.

Kolmapäevase kohtumise avaveerandil ebakindlalt tegutsenud eestlased jäid 7:6 algedu järel pikaks ajaks nulli peale, lubades vastastel teha 20:0 spurdi ning minna perioodi lõpuks juhtima 26:7. Poolajavaheajale mindi puhkama kaotusseisul 32:49, kirjutab Erkmaa Korvpallikooli Facebooki leht.

Teise poolaja alguses õnnestus Erkmaa Suvekursuse tiimil vahet veelgi vähendada ja enne otsustava perioodi algust seisid tablool numbrid 54:66.

Neljandal mänguveerandil tundus paaril korral, et eestlased on leidnud uue hingamise ja suudavad mängu käiku tuua pöörde, ent vastased kasutasid lihtsad eksimused oskuslikult ära ning suutsid lõpus taas turvaliselt ette rebida.

Väikseim vahe oli veidi vähem kui kaheksa minutit enne lõppu viiepunktiline, kui Aleksander Tassa tabas kaugviske seisuks 63:68.

Teises alagrupimängus on Erkmaa Suvekursuse meeskonna vastaseks neljapäeval Milano Olimpia. Kohtumine algab Eesti aja järgi kell 11.

Erkmaa Suvekursuse skooritegijad: Roos 13, Erm 13, Järve 12, Solman 10, Tassa 7, Laanemaa 5, Zirel 4, Liht 4, Leibenau 4, Brifk 2, Peterkopf 0, Kalmus ei mänginud.