Balteco kogenud kolmiku võimas esitus kukutas Viimsi liidertrio

-Kiur Akenpärg | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas peeti reedel kolm kohtumist, sealhulgas sai näha mänge igale maitsele: oli nii tasavägist lõpusekundite draamat kui ka ühepoolset jõudemonstratsiooni. Peale tänast on enamus meeskondadel kirjas kaks mängu.

Balteco vs KK Viimsi/Noto 105:100 (17:27; 25:19; 23:25; 27:21; 13:8)

Esimese veerandi 10 punktiga võitnud Viimsi oli teise veerandaja neljandaks minutiks 20-punktilise eduseisu välja võidelnud (24:44). Sellelt seisult tabas Viimsi meeskonda suur mõõn: väljakuperemehed viskasid tervelt 16 vastuseta punkti ja jõudsid esimese poolaja viimaseks minutiks vaid nelja punkti kaugusele (40:44). Kolmandal neljandikul üritas külalismeeskond taaskord oma teed minna (54:64), kuid veerandaja lõpuks tegid võõrustajad vahet jällegi väiksemaks (65:71). Normaalaja viimaseks minutiks oli Viimsil üsnagi turvaline eduseis (89:81), kuid sellest ei piisanud: Balteco tuli kahe punkti kaugusele (89:91), peale mida eksis Kristjan Evart ühel vabaviskel ning Erik Lutsu tabav kaugvise viis mängu lisaajale (92:92). Lisaaega valitses Balteco, kes avas sellega käesoleva hooaja võiduarve. Mõlemal meeskonnal on nüüd tabelis üks võit ja üks kaotus.

Balteco eest viskas Kiur Akenpärg 29 punkti, Erik Luts lisas 23, Sten Roosaar hiilgas kaksikduubliga – tema arvele jäi 20 punkti ja 13 lauapalli.  Viimsil oli samuti kolm 20 punkti meest: Kristjan Evart tõi omadele 26, Mihkel Allorg 21 ja Gaspar Bibikov 20 punkti.

Kadrina Karud vs KA Tallinna Kalev/TSK 54:86 (14:11; 11:27; 21:25; 8:23)

Eelmise hooaja II liiga tšempionil Kadrinal ei jagunud Kalevi vastu püssirohtu, pealinlastega suudeti sammu pidada veidi alla ühe poolaja seisuni 23:25, mispeale külalismeeskond 13:2 spurdiga vastas. Selle tulemusena olid Andres Sõbra hoolealused suurele pausile minnes 25:38 kaotusseisus. Sarnane vahe püsis ka kolmandal veerandil, kuid viimasel neljandikul paisus see enam kui 30-punktiliseks. Kalev oli Karudest parem visketabavuse poolest (visked väljakult 45% vs 27%, vabavisked 68% vs 54%) ja kontrollis ka lauda (54 vs 39), lisaks tegutsesid nad rünnakul meeskondlikumalt (24 resultatiivset söötu Kadrina 8 vastu).

Üleplatsimeheks kerkis 18 punktiga kalevlane Tom Kaldre. Kadrinat vedasid Raimond Tribuntsov ja Britt Jarriel Hammons 14 punktiga.

Karud, kellele see oli hooaja teiseks mänguks, jätkavad võiduta, Kalevil on nüüd tabelis kahest mängust kaks võitu.

KK HITO/BC Karjamaa vs Tartu Ülikool/Kuremaa SK 81:83 (26:26; 16:20; 15:22; 24:15)

Jõhvi Spordihallis peetud mängus näidati väga resultatiivset ja samas tasavägist avaveerandit (26:26). Poolajavileks oli väike initsiatiiv siiski tudengimeeskonna käes (42:46). Pikema pingiga Tartu pani eelviimasel neljandikul oma jõu maksma, suurendades eduseisu kahekohaliseks (57:68). Terve neljanda veerandaja tagaajaja rollis olnud Hito jõudis lõpuks kahe punkti kaugusele, kuid külalismeeskonna õnneks kõlas päästev lõpusireen, mis tähendas, et Tartu Ülikool/Kuremaa (1-1) sai oma hooaja esimese võidu. KK Hito/BC Karjamaa (0-2) jaoks oli tegu hooaja teise kaotusega.

Võitjate resultatiivseimad olid Patrik Peemot 19 ja Christofer Kalda 16 punktiga, kaotajate poolel sai Edvard Trumm kirja 18 punkti ja 11 lauapalli, Urmet Roosimägi lisas 16 punkti.

Saku I liiga jätkub juba järgmisel neljapäeval, kui kavas on kolm mängu.