Esimese poolaja võitnud U18 koondis jäi EM-i avamängus Soomele siiski alla

-Marie-Anette Sepp | Foto: Siim Semiskar

Eesti neidude U18 rahvuskoondis alustas Põhja-Makedoonia pealinnas Skopjes toimuvat FIBA Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni finaalturniiri kaotusega, kui Soome eakaaslastele vannuti alla 65:90.

Eestlannad jäid esimese nelja minutiga 2:9 kaotusseisu, ent haarasid seejärel ohjad enda kätte ja võitsid avaveerandi koguni 23:13. Teisel veerandil suutsid soomlannad vahet vähendada, kuid poolajapausile mindi veel Eesti 38:32 eduseisus.

Mängu saatuse otsustas suuresti kolmas veerandaeg, mis kuulus juba täielikult Soomele. Viimase veerandi alguseks oli Eesti taga juba 13 punktiga (54:67) ning põhjanaabritele ohtlikuks enam ei saadud.

Eesti koondise resultatiivseim oli Marie Anette Sepp, kes viskas 21 punkti, kogus 2 lauapalli ning jagas sama palju korvisööte. Kahekohalise punktisummani jõudsid Eesti poolelt veel Helena Stina Svilberg ja Kadri-Ketter Kont, kes viskasid vastavalt 14 ja 11 silma. Anete Elisabeth Adler isiklikku punktiskoori ei avanud, kuid võttis naiskonna parimana 10 lauapalli.

Soomlannade parim oli viis kaugviset tabanud Sanni Tuomisto, kelle arvele kogunes lõpuks 23 punkti.

Laupäeval kell 22.00 algavas mängus kohtub Eesti Kosovoga, kes kaotas avavoorus Sloveeniale lausa 12:97.