fbpx
Close

ESPN usub Henri Drelli ja Sander Raieste võimalustesse saada valituks 2020. aasta NBA draftis

-Henri Drell | Foto: SK Fotoart Kilian Schmitt

-Henri Drell | Foto: SK Fotoart Kilian Schmitt

USA spordimeedia lipulaev ESPN avaldas oma veebiküljel artikli, kus NBA drafti ekspert Jonathan Givony koostas enda hinnangu 2020. aasta draftikandidaatidest ning eestlaste suureks rõõmuks on teiste oma generatsiooni tulevikumängijate hulgas esindatud ka eestlased Henri Drell ja Sander Raieste.

Saksamaa tippklubi Bambergi süsteemi kuuluv ääremängija Henri Drell on ESPN-i pingereas 39. kohal ning Hispaania suurklubi süsteemis mängutarkust koguv ääremängija Sander Raieste on paigutatud 55. reale.

Nimekirja autor Jonathan Givony toob ise oma kommentaaris välja, et sellisel kujul oleks keskmise vanuse järgi tegemist ühe ajaloo kõige noorema draftiga ning ta on kindel, et kogenumad kolledžimängijad muudavad seda listi 2020. aasta suveks oluliselt.

20 kuud enne reaalset drafti sellise nimekirja koostamisel ongi eelistatud mängijaid, kes alles saamas kolledžikõlbulikeks. Ennast USA ülikoolides juba tõestanud pallurid on hetkel üles rivistatud 2019. drafti eelvaatesse, kuid mitmed mängijad sealt lükkavad oma võimaliku NBA-sse siirdumise kindlasti aasta võrra edasi.

Kui 2018. aasta draftis polnud peale Luka Doncici Euroopa korvpalli austajatel suurt midagi rõõmustada ning ka 2019. aasta draft tundub selles vallas tulevat samaväärne, siis 2020. võib asjaolude kokkulangemisel oodata paljude tugevate eurooplaste esiletõusu.

Meelde võiks jätta sellised nimed nagu Deni Avdija, Theo Maledon, Malcolm Cazalon, Amar Sylla ja Killian Hayes. Vaadates ka ennustuse esimese ringi lõppu ja teise ringi, siis lisaks eelpoolmainitud Eesti poistele on nimekirja mahtunud näiteks lätlane Arturs Zagars ja leedulased Deividas Sirvydis ning Matas Jogela.

ESPN-i täispikka artiklit saab lugeda SIIT (vajalik ESPN+ konto, mis on tasuline).

scroll to top