fbpx
Close

Tartu peatreener Vene: Eelmäel hakkas tervis jupsima ja mingi aeg teda kindlasti pole

-Priit Vene | Foto: Siim Semiskar

-Priit Vene | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas hooaega edukalt alustanud Tartu Ülikooli meeskonda tabas üks tagasilöök, kui 17-aastane tagamängija Hendrik Eelmäe peab tegema pikema mängupausi. Klubi peatreener Priit Vene rääkis Facebooki lehel avaldatud intervjuus lisaks veel ka Kregor Hermetist ning heast hooaja algusest.

“Laias plaanis võib rahule jääda. Kuigi tabeliseis on ilus, aga oleks võinud veel ilusam olla. Ikka tahad paremat. Mängus on energiat ja kiirust olnud, kaitses oleme üsna ebameeldivad vastastele. Proovime seda jätkata ja siit edasi minna,” sõnas Vene.

Peatreener nõustus, et Tartu võistkond on suutnud just mängulõppe vastastest paremini mängida ning on suudetud oma joont endale jõukohaste oponentidega 40 minutit hoida. “Kahjuks Valmieras 45 minutit ei jõudnud. Seda peab veel harjutama,” muigas Vene Lätis saadud lisaajakaotuse kohta.

Vene paotas veidi saladuskatet ka Hispaania esiliigast kodumaale naasnud Kregor Hermeti asjus: “Suvel agent Marten Lombiots juba küsis, kuidas meil asjad arenevad ja läbirääkimised käisid minu ja klubi vahel üsna pikalt, aga samal ajal tuli vaadata juba ka mängijaid.”

Peatreener lisas: “Kregoril ei tekkinud Hispaanias kindlust, et tahaks seal edasi olla, kuigi tal oli kehtiv leping. Ju ta pärast koondisepausi arvas, et on parem kusagil mujal olla ning me haarasime võimalusest kinni. Üheks eelduseks oli muidugi see, et ta soovib kõvemini trenni edasi teha ja kõrgemale tõusta. Leidsime ühise keele.”

Korvpallisõbrad on kindlasti märganud, et Tartu üks lubavamaid noormängijaid Hendrik Eelmäe pole viimastes mängudes koosseisu kuulunud. “Hendrikul hakkas tervis jupsima ja eile käis mandlioperatsioonil. Mingi aeg teda kindlasti pole, kuid prognoosida ma selle aja pikkust ei oska.”

Tartu Ülikooli järgmised mängud OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas on 27. oktoobril lätlaste BK Ogre vastu ning 3. novembril Tallinna Kalev/TLÜ vastu.

scroll to top