Hamburg pikendas oma võimsat võiduseeriat, Kotsarilt resultatiivne mäng

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: imago images/Manngold/Scanpix

Eesti koondislase Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towers teenis täna Saksamaa kõrgliigas juba üheksanda järjestikuse võidu, kui alistas külla sõitnud Oldenburgi EWE Basketsi 80:74 (23:19, 16:18, 15:8, 26:29).

Hamburg alustas kohtumist suurepäraselt ning kolme ja poole minuti möödudes juhiti Kotsari korvi järel juba 12:0. Kuigi seejärel mäng võrdsustus ning poolajaks oli vahe vaid kaks punkti, ei andnud võõrustajad eduseisu kordagi käest.

Algviisikus alustanud Kotsar sai mänguaega 33 minutit, mille jooksul viskas Hamburgi klubi paremuselt teise korvikütina 15 punkti (kahesed 6/14, vabavisked 3/4), hankis kaheksa lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu, tegi ühe vaheltlõike ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Lisaks jäi tema arvele kolm pallikaotust ja kaks isiklikku viga.

Üheksa kaotuse kõrvale 19. võidu saanud Hamburgi resultatiivseimaks kerkis T.J. Shorts, kes tõi üleplatsimehena 22 punkti. Oldenburgi parim oli 17 punktiga Braydon Hobbs.

Ühtlasi kindlustas Hamburg endale tänase võiduga koha veerandfinaalis. Liigatabelis ollakse 38 punktiga kuuendal kohal. Oldenburg on 42 punktiga neljas, olles võitnud 21 ja kaotanud seitse kohtumist.

Esimese omavahelise mängu sel hooajal kaotas Hamburg lõpusekundi viskest 88:89.