fbpx
Close

Henri Drell “raskest elust” tippklubis: debüüdi puhul pean kogu meeskonnale sõõrikuid viima

-Henri Drell | Foto: Lina Ahlf

-Henri Drell | Foto: Lina Ahlf

Eesti korvpallis oli esmaspäev märgiline päev, kui Henri Drell astus ajalukku järgmise Eesti mehena, kes mänginud mõne võõrriigi meistrisarjas. 18-aastane tagamees/väike äär pääses Saksamaa tippklubi Bambergi Brose Basketsi eest 100:74 võidumängus tabeli viimase Bremerhaveni Eisbäreni üle platsile 13,5-ks minutiks.

Drell ütles pärast kohtumist Korvpall24.ee portaalile, et päev varem anti teada, et ta tõenäoliselt kaasatakse põhitiimi koosseisu. Juba mängul olles ei läinud pikalt, kui peatreener Federico Perego noormehe platsile saatis.

“Ta (peatreener – toim.) ütles ette ära, et oleksin valmis ja siis ühe minuti pärast tuligi näpp minu peale. Alguses oli muidugi väike närv sees, kuigi mitte nii suur kui Eesti koondise debüüdil (muigab – toim.), aga kuna sain kohe lahingusse minna, siis läks vibra kiirelt ära,” meenutas 205 cm pikkune Drell ajaloolist hetke.

“Sain punktid kirja, aga panin kaks kerget viset mööda, millega rahule ei jäänud. Kaitses olin puhas poiss, isegi treener jagas kiidusõnu pärast mängu. Aga selgelt liiga vara veel, et siin asjadega rahule jääda,” oli Saksamaa meedia andmetel koguni kaheksa NBA skaudi ees mängida saanud Drell veendunud.

Veebruaris ka Eesti rahvuskoondise eest esimesed kaks mängu kirja saanud Drell on järjest oma karjääris edasi liikumas ning tema sõnul on kõik erinevad uued võimalused vaja ära kasutada: “On oluline, et sai debüüdi tehtud ja kogemuse kätte. Täismaja ees mängida jne. Need sammud on praegu tähtsad, et saada kogemusi mille pealt järgmisel aastal “killida”,” sõnas mängumees.

Drell usub, et põhihooaja lõpus võib talle veel tulla võimalusi Bambergi põhitiimi särk selga tõmmata: “Neid tabeli keskel olevaid satse tuleb veel vastu ja meil on play-offi koht varsti kindel. Siis võiks uued võimalused tekkida. Eks tugevate vastu praegu veel peale ei saa, aga tuleb ka seda loota.”

Noorkorvpalluri sõnul naudib ta iga hetke, mis ta saab Bambergi põhitiimi juures olla, kuna meeskonnakaaslasteks on suurte kogemustega korvpallurid, kes on klubi sisekliima muutnud väga mõnusaks. Drell usub, et Bambergil on tänavu reaalsed võiduvõimalused nii Meistrite liigas kui ka Saksamaa kõrgliigas.

Korvpallimeeskondade siseelu juurde kuulub reeglina ka noormängijate “kasvatamine” ning päris puhtalt pole sellest hea huumorimeelega Bambergis pääsenud ka Drell: “Eks noored saavad meil ikka puid alla. Kõige rohkem isegi treeneritelt. Aga ma olengi nagu rookie’d NBA-s, pean tassima rätikuid ja muid asju. Tänase debüüdi puhul pean homme kõigile trenni sõõrikuid viima,” naeris Eesti noorkorvpallur ja lisas: “Ma ei tea, kas see on siin traditsioon või ei, aga mulle öeldi, et pean tooma igaühele ühe sõõriku ehk umbes 20 tükki.”

Loe ka: FOTOD | Henri Drell tegi Bambergi eest Bundesliga debüüdi ja viskas esimesed punktid

Loe ka: Henri Drell tegi Bundesliga debüüdi kaheksa NBA skaudi silme all

scroll to top