fbpx
Close

Hispaania koondise korvialune jõud pärast esimest treeningut: tundsin end kui karjääri lõpetanud mängija

-ZUMAPRESS/Scanpix

-ZUMAPRESS/Scanpix

Barcelona korvpallimeeskonna ja Hispaania koondise mängumees Pierre Oriola kirjeldas, et rohkem kui kaks kuud kestnud koroonaviirusest tingitud korralike treeninguteta paus pole kuigivõrd hästi mõjunud.

Euroliigas 22 võidu ja kuue kaotusega veerandfinaalkoha kindlustanud ja kodustel meistrivõistlustel liidrikohta (19-4) hoidev Barcelona tegi möödunud nädala alguses mängijatele ettevaatusabinõuna kõik vajalikud testid ja mõned päevad hiljem oli võimalik individuaalsete treeningutega algust teha. 27-aastane korvialune jõud Oriola märkis, et pikk paus on kahtlemata negatiivset mõju avaldanud ja hetkeks tundus, et korvpalliga pole isegi rohkem kui paar kuud tegeletud.

“Füüsilise oleku poolest näitab see kahe kuu jagu paigalseisu. Kodus järgisime treeningjuhiseid, aga see on raskendatud ja teistsugune võrreldes sellega, mida väljakul saame teha. Tunded on mul sellised, nagu oleksin juba karjääri lõpetanud mängija, sest raske oli joosta, pealeviskeid teha. Samm-sammult taastume sellisest tundest. Mind üllatas, et esimesed visked sain sisse, kuid pärast viiendat tundsin end kurnatuna. Tunnetust polnud ma kaotanud ja see oli üllatav, aga füüsilise ja rütmilise poole pealt tundsin, nagu oleksin karjääri lõpetanud,” rääkis Oriola Barcelona kodulehele antud intervjuus.

Meeskonna 70-aastane peatreener Svetislav Pesic pidevalt treeningute juures veel ei viibi, aga serblane andvat endast parima, et võistkond suudaks hooaja jätkumise korral olla tippvormis. “Hoiame distantsi, sest ta ei saa kogu aja treeningul viibida, aga ta tahtis meid näha ja juhendada, et oleksime heas vormis. Ma pole see inimene, kes otsuseid teeb, kuid kõigi jaoks on peamine mure tervis. Praegu korvpall ja raha ei loe, vaid loevad tervis ja meie perekondade seisundid. Kui kõik nõuded on korrektsed ja suudame edasi liikuda, siis on suurepärane,” lisas Oriola.

scroll to top