Hugo Toom vedas U18 koondise Taani vastu võiduni, U16 poisid pidid leppima kaotusega

-Hugo Toom | Foto: Siim Semiskar

Soomes Kisakallios toimuval Põhjamaade meistrivõistluste (Nordic Championship) turniiril said Eesti U18 ja U16 koondised täna Taani eakaaslaste vastu kirja vastavalt võidu ja kaotuse.

Eesti U16 – Taani U16 72:98 (18:16, 15:20, 23:36, 16:26)

Eesti juhtis esimese kümne minuti järel kahe punktiga, kuid poolajaks jäädi 33:36 kaotusseisu ja kolmanda veerandi lõpuks oldi taga juba 56:72. Rauno Pehka hoolealustele sai saatuslikuks kehv visketabavus. Väljakult tabati viskeid vaid 20/71 ehk 28%, taanlastel olid vastavad numbrid 35/71 ehk 49%.

Eesti parimad skooritegijad olid Kardo Kilk ja Henri Veesaar, kes mõlemad kogusid 11 punkti. Koondise kapten Ken-Martti Reinart tegi kaksikduubli, visates 10 punkti ja võttes sama palju lauapalle. Kaspar Sepp ja Karl Markus Poom lisasid vastavalt 9 ja 8 punkti. Taani parim oli üleplatsimehena 25 punkti visanud Gustav Lund.

Eesti U18 – Taani U18 75:62 (23:8, 11:19, 23:14, 18:21)

Indrek Visnapuu juhendatav Eesti U18 koondis tegi vahe sisse juba avaveerandil, mis võideti 15 punktiga. Poolajavileks oli eduseis kahanenud seitsmele punktile (34:27), kuid kolmandal veerandajal kasvatati vahe taas suuremaks ja enne viimast kümmet minutit juhiti 57:41. Viimase veerandi võitsid küll taanlased, kuid ohtlikult lähedale nad enam ei pääsenud. Eesti koondis tabas viskeid väljakult 25/67 ehk 37%, Taanil olid vastavad numbrid 21/60 ja 35%. Lauavõitluses jäid eestlased peale koguni 59:33.

Eesti resultatiivseimaks kerkis 19 punkti visanud Hugo Toom, kes võttis lisaks ka 8 lauapalli. Mehhiko juurtega Karl Andres Matute Perner ja Ran Andre Pehka said mõlemad kirja 12 punkti ning Joonas Riismaa lisas 10 silma. Riismaa ja Pehka arvele jäid lisaks ka vastavalt 9 ning 8 lauapalli. Taani parim punktitooja oli Bakary Dibba 18 silmaga.

Eesti U18 koondis on nüüd Põhjamaade meistrivõistlustel võitnud mõlemad senipeetud mängud, U16 koondisel on kirjas üks võit ja üks kaotus. Laupäeval lähevad Eesti koondised vastamisi turniiri korraldajamaa Soome eakaaslastega.