fbpx
Close

Priit Vene Tartu meeskonna eesmärkidest: tahame noori Euroopale lähemale viia

-Priit Vene | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti Ühisliigas mullu kuuendaks jäänud ja Eesti meistrivõistlustel samuti veerandfinaaliga piirdunud Tartu Ülikooli korvpallimeeskond on alustanud treeningutega ja koosseisu järk-järgult komplekteeritakse. Peatreener Priit Vene rääkis klubi Facebooki lehele antud intervjuus edasistest plaanidest ning käimasolevatest tegevustest.

“Noored mehed peavad suvel harjutama, et see, mis hooaja sees kehvasti läks, tuleb uuel hooajal tagasi teha. Oleme siin eelmist hooaega arutanud – eks olid need hädad, et Tautvydas [Šlezas] vajus läbi valel ajal. Väga pikka vahetuspinki just polnud. Pusisime küll, aga veidi jäi puudu. Seal olid muud aspektid ka juures, kuid see selleks. Kui ise oleks pidanud võitma, siis oleks kõik kindlam olnud,” rääkis Vene lõppenud hooajast.

“Olen selle ringi (hooajaks varakult valmistumise) paar korda Leedus läbi teinud. Viimane kord, kui meil oli ka õhuke sats, siis 2013. aastal alustasime 3. juunil ja 2014 tulime 6. juunil Leedu meistriks. Täpselt nii palju oli vaja tööd teha, et noored mehed välja veaksid. Meil oli raske hooaeg ja tegime selle ära, mis vaja oli. Proovime siin sama mudelit korrata: teeme enda mehed valmis enne, kui välismängijad tulevad. Seejärel lisame nad juurde ja vaatame, mis saab.”

Mida peatreenerid teevad, kui hooaeg läbi saab ja uus ettevalmistus pole veel alanud? “Eks nädalaks proovid ikka kõrvale jääda. Samas hakkad ikka mehi vaatama, peas kõike paika panema ja ülesandeid välja mõtlema. Vaatame välismängijaid ja oma mängijad, kes omavahel kokku läheksid ning millised on positsioonid ja funktsioonid. Mõte liigub koguaeg. Proovid küll paar-kolm päeva eemal olla, aga tuleb uut infot peale – vastased tegutsevad ja siis peab jälle ümber hakkama mõtlema. Nii ta käib!”

Juba aprilli lõpus selgus, et Tartu meeskonnal on üheksa mängijaga järgmiseks hooajaks käed löödud. Hiljuti anti teada, et Hispaaniast on hangitud lisajõudu Robert Valge näol, kelles nähakse potentsiaalset liidrirolli haarajat. Treeningutel on kaitseväeteenistusest tagasi ka Heivo Parrol. “Suurim tühjus on positsioonidel neli-viis. Tahaks sinna paar meest paika saada ja siis loodame, et meie enda väiksemad täiendused hakkavad ka tööd tegema. Edasi näis, mis seisus septembriks oleme. Kindlasti on Parrol enesekindlamaks saanud, aasta vanemaks. Füüsiliselt on ta heas konditsioonis. Teadsin, et ta tahab tagasi tulla ja valmistus selleks. Arvan, et ta on isegi paremas seisus kui üle-eelmise hooaja alguses siia saabus,” ütles Vene.

Tartu võistkonna ettevalmistusplaanidesse kuulub Kääriku laagrisse minek. Lisaks üritatakse kaasa teha ka eurosarjas. “Käärikul on uus ja uhke baas, sai sel talvel valmis. Saalis on videosüsteemid, kus paari sekundi pärast on võimalik oma tegevust üle vaadata ja lahti seletada, mis on vaja teha. Läheme testime selle ära. Kääriku areneb ja loodame, et meie saame sellest arengust ka oma arengule vunki juurde. Champions League’i (FIBA korvpalli Meistrite liiga – toim.) meid ei lastud, eks reiting on kehv ja me polnud ka nii kõrge koha peal. Praegu teeme alaliiduga tublisti koostööd ning üritame FIBA teise sarja (FIBA Europe Cup – toim.) peale saada. Igal juhul tahaks neid noori Euroopale lähemale viia.”

scroll to top