fbpx
Close

Valga-Valka peatreener Zarkovic: tahame mängida korvpalli, mida inimesed hindaksid!

-Marko Zarkovics | Foto: Siim Semiskar

-Marko Zarkovic | Foto: Siim Semiskar

BC Valga-Valka/Maks&Moorits korvpallimeeskond tutvustas kolmapäevasel pressikonverentsil uue hooaja plaane, mis eeskätt puudutasid noortetööd. Uue peatreenerina asub tegutsema Marko Zarkovic.

33-aastane serblane Zarkovic, kes viimased neli aastat Lätis ametis olnud, juhendas eelmisel hooajal Jekabpils/SMScredit.lv tiimi, kellega koguti kaks võitu ja 26 kaotust. Võistkond tervikuna oli liiga üks noorimaid ning lisaks lahkus hooaja sees nende liider Jurijs Aleksejevs Jurmala ridadesse. Zarkovici valituks osutumisel Valga-Valka puhul mängis olulist rolli kogemustepagas noortetöös nii Riia VEF korvpalliakadeemias, kodumaal Serbias kui ka mõned kuud Indias.

“Hooaja lõpus sai selgeks, et Jekabpilsi projektiga on kõik. Valga-Valka juurde tulek oli järgmiseks võimaluseks ja võtsin selle vastu. Midagi kindlat veel pole, aga mõned nooremad mängijad Jekabpilsist võivad samuti siia edasi liikuda, kellega mul on kogemusi [Riia VEF-i] noortesüsteemidest,” ütles Zarkovic Korvpall24.ee portaalile. “Olen mõningate eelmise hooaja Valga-Valka koosseisu kuulunud mängijatega rääkinud, kes olid huvitatud, et siin jätkata. Kuulasin ära nendepoolse arvamuse, mida tuleks teisiti teha. Nüüd on selles osas teadmine olemas, mis klubis viimati toimus,” lisas ta.

Mullu olevat Jekabpils treeningutega alles augusti lõpus alustanud ning teatud põhjustel polnud võimalik treeninguid ka samas linnas läbi viia. “Siin [Valgas ja Valkas] on meil oma saal ja muu vajalik olemas, et igapäevaselt tööd teha. Sellest vaatenurgast saab olla optimistlikum kõige, ka tulemuste osas,” võrdles ta kummagi klubi võimalusi.

Millist mängupilti loodab Zarkovic uue võistkonna esituses näha? “Kõik tahavad ikka mängida kiiret ja modernset korvpalli! Soovin eelkõige, et loodavasse süsteemi antakse oma panus. Mängijad peaksid tundma end oma rollides mugavalt, neile peab oma töö meeldima ja seeläbi saavad nad näidata oma kvaliteeti. Sõltub olukorrast, kas mängustiil saab olema kiire või aeglane ning seda on hetkel raske öelda, kuna koosseis pole veel paigas. Igal juhul tahame mängida korvpalli, mida inimesed hindaksid.”

scroll to top