fbpx
Close

INTERVJUU I Marten Maide oma keskkoolikarjäärist: 1000 punkti ja kaks meistritiitlit

-Marten Maide | Foto: Liberty Men’s Basketball Twitter

-Marten Maide | Foto: Liberty Men’s Basketball Twitter

18-aastane Ameerikas palliv Eestist pärit korvpallur Marten Maide tuli Carmel Christian Cougarsi meeskonnaga teistkordselt oma osariigi keskkoolide meistriks. Põhiturniiril kogutud võitude arvu poolest favoriidiseisust omanud Cougarsile ei antud finaalis midagi kergelt. Village Christiani keskkool alistati äärmiselt napilt (65:64 – toim.) tänu lõpusekundite tabamusele. Antud mäng jäi Maidele USA keskkoolikorvpallis viimaseks.

Eesti korvpalli tulevikulootus Maide näitas end kolme aasta jooksul USAs võimeka skooritegijana. Eesti korvpallisõpradel oli talendikat noormängijat võimalik läbi videopildi näha eelmisel suvel Skopjes peetud U18 Euroopa meistrivõistluste B-divisjonis, kus tema arvele jäi kaheksas mängus keskmiselt 4,9 punkti, 3,5 lauapalli ja 1,6 resultatiivset söötu.

Korvpall24 uuris 194 cm pikkuselt tagamängijalt põgusalt keskkooli finaalmängu kohta, hooaja kohta üldiselt ning mis ootab noort mängumeest uuel hooajal ees.

Kõigepealt palju õnne North Carolina osariigi tiitli võitmise puhul! Mis Sa ütleksid, mis oli võidu võti?

Võidu võti oli see, et meil on üpris pikk pink, nii et kõik said korralikult puhkust. Olime mängu lõpus lihtsalt agressiivsemad ning saime enamus lahtiseid palle kätte, mis tõi ka lõpuks võidu. Samuti on meil tiimis palju lõpuklassi õpilasi, kelle jaoks see oli viimane keskkoolimäng. See tõi kindlasti motivatsiooni juurde, et keskkoolikarjäär tiitliga lõpetada.

Kui palju Sa enne mängu vastasmeeskonnast teadsid? Kui palju nende vastu eelnevalt mänginud olid?
Me teadsime nende kohta päris palju, kuigi sellel hooajal polnud me kordagi nende vastu mänginud. Eelmisel aastal mängisime me nende vastu poolfinaalis ning võitsime üpris suurelt, seega läksime neile finaalis enesekindlalt vastu.
Kas peatreener toonitas enne mängu ka mingit kindlat mänguelementi, millele rõhku panna, et võit ära tuleks?
Peatreener ütles lihtsalt, et tähtis on kaitses pidama saada ning lauapallid kätte saada.

Kuidas enda esitusega finaalmängus rahule jääd?

Enda esitusega väga rahule ei jäänud. Tegin lolle pallikaotusi ning visked ei läinud sisse. Õnneks on meil tiimis palju häid mängijaid, nii et suutsime ikkagi lõpuks võita.

Mis peale osariigi tiitli veel sinu enda jaoks hooaja eredamad momendid olid?

Kõige eredamateks momentideks olid see, kui ma ületasin oma keskkoolikarjääris 1000 punkti piiri ning kui me võitsime väga kõva tasemega turniiri Emerald Coast 16 Floridas. Me mängisime kahe tiimi vastu, kes on terves riigis top 50 seas ning panime mõlemale kümne punktiga ära.

-Marten Maide | Foto: Jonathan Aguallo (@aguallostudios)

Kas tunned, et oled mänguliselt mõnes asjas võrreldes eelmise hooajaga edasi arenenud ning kui, siis milles täpsemalt?

Kindlasti olen edasi arenenud mängulugemises ning kaitses. Võtan rünnakul loogilisemaid otsuseid vastu. Füüsilises pooles olen samuti sammu edasi astunud.

Mille kallal Sa enda arvates kõige rohkem vaeva pead nägema?

Visketabavus oli veidi kehv sellel aastal. Sellega ning ka söötmisega tuleb rohkem vaeva näha.

Kuidas teil hooaeg edasi välja näeb?

Hooaeg on läbi kuna me Geico finaalturniirile ikkagi ei pääsenud. Selle jaoks oleksime pidanud üleriigiliselt vähemalt 8. kohal olema, aga me lõpetasime hooaja 15-ndana.

Uuel hooajal oled siirdumas üliõpilasliigasse NCAA esindama Liberty ülikooli. Räägi, kuidas Sina ja Liberty „üksteist leidsite“?

Liberty nägi mind AAU turniiril 2017. aasta suvel. Seal sain neilt küllakutse. Võtsin pakkumise vastu ja läksin kohale. Seal vaatasin nende trenni ning tutvusin ülikooliga. Peatreener rääkis minuga pärast ning tegi pakkumise nendega liituda.

Mida oma järgmisest sihtkohast tead?

Liberty on sellel hooajal olnud väga kõva. Nad on oma konverentsis esimesed ning nende seis on praegu 26 võitu ja 6 kaotust. Neil on väga suur võimalus sellel aastal ka March Madnessile minna (Liberty pääseski NCAA I divisjoni finaalturniirile – toim.).

Kuidas on motivatsioon pärast ülikooliga lepingu allkirjastamist?

Ma ei suuda ära oodata, et lõpuks NCAAs mängida saaks. See on olnud minu unistus juba ammusest ajast.

scroll to top