fbpx
Close

INTERVJUU | Itaalia U19 MVP Gregor Kuuba naudib Curry ja Doncici tegemisi ning isale võimalust ei anna

-Gregor Kuuba | Foto: Filippo Del Monte

Eesti noortekoondislase Gregor Kuuba jaoks lõppes viimane noorteklassi hooaeg Itaalias edukalt, kui ta aitas Livorno Don Bosco meeskonna oma vanuseklassis kolmandaks ning valiti heade esituste eest ka U19 Eccellenza ehk kõrgema taseme finaalturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks. 18-aastane ja 2-meetrine ääremängija sai läbi hooaja väärt kogemusi ka Itaalia kolmandas liigas ehk Serie B-s.

U19 sarja finaalturniiril tõi Kuuba veerandfinaalis 20 punkti ja 10 lauapalli, poolfinaalis sai kirja 15 silma ja 8 lauapalli ning pronksikohtumises panustas võitu 34 minutit, 25 punkti, 9 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu. Serie B tasemel mängis Kuuba hooaja jooksul kaasa 28 põhiturniiri- ja kolm play-off-kohtumist ning põhiturniiril olid tema keskmised näitajad 14,1 minutit, 3,5 punkti ja 1,4 lauapalli.

Korvpall24 portaal tegi Kuubaga intervjuu pärast pronksmedali ja MVP tiitliga lõppenud U19 vanuseklassi hooaja lõppu, et küsida, kuidas noormees oma hooajaga rahule jäi. Uurisime Itaalias neljanda aasta lõpetanud ja sellega sealse korvpallipassi saanud Kuuba käest veel, kas tal on juba ka tulevikuplaane tehtud ning kas tema omal ajal Eesti kõrgliigas alamõõdulise tsentrina vastaseid kimbutanud isal Silveril on praegu üldse poja vastu üks-üks mängus mingeid variante.

scroll to top