fbpx
Close

INTERVJUU | Veel üks Eesti noorkorvpallur siirdus Tšehhi akadeemiasse, et oma potentsiaalist maksimumi võtta

-Karl Gustav Paloots aastal 2017 Eesti U16 koondises | Foto: Siim Semiskar

-Karl Gustav Paloots aastal 2017 Eesti U16 koondises | Foto: Siim Semiskar

Tšehhimaal asuv Get Better Academy nimeline korvpalliakadeemia on Eesti korvpallisõpradele tuntud, kui meie noortekoondislaste Mark-Andreas Jaaksoni, Artur Konontšuki ja Andre Loigu mängupaigaks. Alates veebruari lõpust treenib GBA akadeemias veel üks Eesti noortekoondislane, 18-aastane ja 206 cm pikkune Karl-Gustav Paloots.

Eelmistel hooaegadel G4S Noorteliigas ka meistriliiga kogemust saanud keskmängija pallis tänavu Saku I liigas, kus sellesama G4S Noorteliiga särgis kogus 12 kohtumisega keskmiselt 3 punkti ja 1,6 lauapalli. Poiste U18 vanuseklassi meistrivõistlustelt sai noormees 10 matšiga kirja keskmiselt 14,8 silma ja 7,6 lauapalli.

Tänavuse kalendriaasta alguses Balti mere karikaturniiril Eesti U18 koondise rivistusse kuulunud, kuid vaid ühes mängus platsile pääsenud Paloots tegi möödunud nädalavahetusel juba oma debüüdi ära ka GBA akadeemia särgis. Tšehhi U19 sarjas aitas ta GBA Europe B tiimi 84:61 võidule Olomouci ja 85:66 BK Opava vastu, kogudes vastavalt 5 ja 6 punkti. Noormehe pikaaegne meeskonnakaaslane nii Eestis kui nüüd ka Tšehhis, Andre Loigu, viskas 8 ja 11 silma.

Korvpall24.ee võttis Palootsaga ühendust ja palus noormehel ennast laiemale korvpalliüldsusele tutvustada ning rääkida, kuidas tema siirdumine Tšehhimaale teoks sai.

Millal ja kuidas üldse jõudsid korvpalli juurde?

Korvpalli juurde jõudsin esimeses klassis, kui läksime vanaemaga mu õdedele TTÜ-sse iluvõimlemise trenni järgi. Kui me neid ootasime, tuli minu juurde selline tore inimene nagu Toomas Lubi, kes oli varem TTÜ klubi mänedžer. Ta kutsus mind platsile, et natukene palli põrgatada. See oli minu jaoks väga huvitav ning varsti ühinesingi TTÜ korvpalliklubiga.

Mängisid sel hooajal esiliigas ja oled Eesti noortekoondistes olnud, kuid laiem korvpallipublik Sind ei tea. Milline mängija stiililt oled ja mis on Sinu tugevused?

Ennast on väga raske mängijana hinnata, aga usun, et rünnakul olen võimeline enam-vähem kõike tegema – lõikama, viskama, palliga sisse murdma, söötma. Aga kaitses pean veel paremaks saama.

-Karl Gustav Paloots | Foto: Siim Semiskar

Millal ja kuidas tekkis Sul esimene kontakt GBA akadeemiaga?

Esimene kontakt GBA-ga tekkis umbes jaanuari keskel, kui EYBL-i turniiri mängides Andre (Loigu) mulle rääkis, et nende treener oli paari minu mängu näinud ja oli huvitatud minu GBA-sse kutsumisest. Mõni päev pärast EYBL-i etappi treener kirjutaski mulle.

Kui suur roll kogu protsessis oli juba GBA-s mängivatel Eesti poistel?

Kõige suurem roll oligi Andrel, kuna olen temaga väikesest saadik koos mänginud ja ta tunneb mind läbi ja lõhki. Rääkisime, et GBA oleks just õige koht, kus saaksin oma potentsiaalist maksimumi võtta.

Mida GBA akadeemia kohta uurinud ja kuulnud oled?

Põhiliselt olen ikka head kuulnud, et see on üks Euroopa kõrgema tasemega akadeemiaid. Seal on tasemel treenerid ja sealt lähevad paljud mängijad edasi kas professionaalsetesse liigadesse või siis USA-sse ülikooli. Näiteks eelmisel aastal läks sealt minu teada lausa 7 mängijat USA-sse edasi õppima.

Mis on need põhjused, et otsustasid GBA-sse minna?

Põhiliseks põhjuseks oli see, et käisin siin kaks nädalat tagasi prooviperioodil ja nägin ning sain tunda, mismoodi siin tööd tehakse. Tulin siia, kuna minu jaoks on see kõige parem koht, kus paremaks saada.

Kui pikalt on plaan GBA-sse jääda, kas esialgu hooaja lõpuni või on pikem plaan?

Hetkel on plaan siin olla käimasoleval hooajal ja järgmisel hooajal.

Millised on esimesed muljed Tšehhist?

Tšehhi jõudsin kohale juba teisipäeval ning esimesed muljed on olnud head. Põhiliselt see, et GBA-s ei hellitata ja pannakse sind iga trenn maksimaalselt pingutama.

Kuidas esimestes trennides mängijate tase tundus ja kuidas Sind vastu võeti?

Olen teisipäevast (26. veebruarist – toim.) alates kõik trennid kaasa teinud ja arvatavasti teen oma debüüdi sel nädalavahetusel ka platsi peal (nagu loo algusest saab lugeda, siis debüüt sai tehtud – toim.). Mängijate tase on siin üldiselt päris hea ja trennis nad vastasseisus sind ikka ei hellita.

Kas esialgu mängid seal U19 sarjas või ka meeste esiliigas pääsed peale?

Hetkel hakkan mängima U19 B-tiimiga, aga kavatsen kindlasti kõrgemale tõusta ja paremasse satsi pääseda. Selleks tuleb kõvasti tööd teha ja vaeva näha.

scroll to top